“Müftülükten Geldik” Deyip Kuran Kursu Öğreticisini Kaçırdılar

“Müftülükten Geldik” Deyip Kuran Kursu Öğreticisini Kaçırdılar
Yayınlama: 10.12.2014
A+
A-

Bayburt merkeze bağlı Dağtarla köyünde kuran kursu öğreticisi olan Z.T. yi il müftülüğünden geldik diyerek kaçırdıkları öne sürülen iki kişi jandarma ekiplerince Erzurum il sınırında yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, Bayburt Valiliği onayıyla ve Bayburt müftülüğü tarafından geçici olarak görevlendirilen ve kendiside Dağtarla köyünde yaşayan Z.T.nin görev yaptığı kur’an kursuna otomobilleriyle gelen H.E ve M.Ö. isimli şahıslar, kur’an öğreticisi olan kadın Z.T. ve kursiyer kadınlara, kendilerinin il müftülüğünden dini içerikli kitaplar getirdiklerini söylediler. Daha sonra verdikleri kitapları kuran öğreticisi kadına imzalatmak için araçın yanına çağırdılar. Otomobil içerisine aldıkları Z.T. ile birlikte hızla köyden uzaklaşan H.E ve M.Ö.nin davranış ve hareketlerinden şüphelenen kursiyer kadınlar durumu köy muhtarına ilettiler.

Dağtarla köyü muhtarının jandarmaya ihbar etmesi sonucunda harekete geçen ve çevre illerin jandarma ekiplerine verilen haber sonrası başlatılan aramalar sonrasında Z.T. nin de içinde bulunduğu otomobil Erzurum’un Pazaryolu ilçesi sınırında yakalandı.

Bingöl’den geldiklerini söyleyen H.E ve M.Ö. ifadelerini almak üzere getirildikleri jandarma komutanlığına önünde bekleyen Dağtarla köyü sakinlerinin saldırısına uğradılar. Jandarma ekipleri olayların büyümesini önlemek için havaya ateş açtı.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.