‘Mürekkep Lekesi’ Okurlarından Okuma Etkinliği

‘Mürekkep Lekesi’ Okurlarından Okuma Etkinliği
Yayınlama: 29.04.2018
A+
A-

Bayburt Üniversitesi öğrencilerinin hazırladığı ‘Mürekkep Lekesi’ dergisi okurları, kitap okumanın önemine dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla bir etkinlik düzenledi.
Dede Korkut Yerleşkesinde gerçekleşen etkinlikte, çeşitli fakültelerden çok sayıda öğrenci, kitap ve dergi okudu. Bilimden sanata, edebiyattan kültüre, dünya klasiklerinden modern öykülere kadar çok sayıda kitabın okunduğu etkinliğe akademisyenler de katılım gösterdi. Renkli görüntülere sahne olan etkinlik boyunca kitaplarını okuyan katılımcılar, okudukları hakkında sohbet etme fırsatı da buldu. Kitap okumak için buluşmanın kendilerini çok mutlu ettiğini aktaran okurlar, kitap yoluyla sosyalleşme deneyimini keşfettiklerini söyledi.
Mürekkep Lekesi yayın ekibi, etkinliği düzenlemekteki amaçlarının, öğrencilerin kitapların yaratıcı dünyasını keşfetmeleri olduğunu dile getirdi. Her öğrencinin düzenli olarak kitap okumasının kişisel gelişim açısından çok önemli olduğunu ifade eden ekip, bu konuda bir farkındalık yaratmanın öğrenciler için özendirici olabileceğine dikkat çekti. Ekip ayrıca, kitap okuma etkinliğini periyodik hale getireceklerini belirtti.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. merhaba dedi ki:

    merhaba