MÜSİAD Bayburt Şubesi’nin açılışı gerçekleştirildi

MÜSİAD Bayburt Şubesi’nin açılışı gerçekleştirildi
Yayınlama: 04.09.2018
A+
A-

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bayburt Şubesi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal açılış töreninde MÜSİAD’ın Bayburt’ta açtığı şubeyle bir eksikliğin giderildiğini söyledi. MÜSİAD Bayburt Şubesi’nin kurulmasında emeği geçenlere teşekkür eden Başkan Ağbal, “Milli ve yerli duruşuna şahitlik ettiğimiz MÜSİAD’a bir şube kazandırıyoruz. Bu şubede görev mersin escort alan, üye olan bu güzel yolculukta emek sarf eden bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu kuşaktan kuşağa geçen bir emanet bir nöbet. İnşallah bu şubede Bayburt’un sanayisinin, iş dünyasının geliştirilmesi için güzel projeler uygulanır.” dedi.

MÜSİAD çalışmalarını yakından takip ettiğini ifade eden Ağbal, “Zaman zaman arkadaşlarla bir araya geliyoruz. Ülkemizin kalkınması noktasında, yatırım, üretim ve istihdam noktasında MÜSİAD her zaman proje üretip geliştiren ve bir fiil bunları uygulayarak örnek oluşturan bir sivil toplum kuruluşudur. Kendileriyle gurur duyuyoruz. Sadece ekonomi anlamında değil hak ve özgürlüklerin gelişmesinde, inanç özgürlüğü ve sanayimizin gelişmesinde MÜSİAD her zaman büyük bir cesaretle söylenmesi gereken sözleri zor zamanlarda söyleme noktasında hiçbir tereddüt göstermemiştir. Bölgesinde ve global olarak kendilerine çok güzel bir misyon ve vizyon ortaya koydular bu noktada da çok güzel girişimler yapılıyorlar. Bu açılımlar son derece önemli. Eğer Türkiye büyüyecekse global ölçekte bir vizyonla büyüyebiliriz. Bugünkü şube açılışında bulunan bütün kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Bu şubede yapılacak çalışmaların güzel işler olmasını temenni ediyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Vali Ali Hamza Pehlivan ise açılışın hayırlara vesile olmasını temenni ettiği konuşmasında, “Bilinen bir söz var. ‘Hayat bisiklete binmek gibidir. Pedalları çevirmeye devam ettiğiniz sürece devrilmezsiniz.’ On bir bin üyesi, 1 milyon 600 bin insanın bu çatı altında istihdamının sağlandığını bildiğimiz MÜSİAD’ın Bayburt ilimizde 86 şubesine yenisini eklemiş olması, ekonomik sıkıntıların var olduğu bir ortamda, sanal gerekçelerle ülkemiz üzerinde oynanmaya çalışılan oyunlara karşı bir duruş olduğunu düşünüyorum. Bu pedalları çevirme gayretinin bir göstergesidir. İnşallah Bayburt ilimizde de bu girişimlerin somut yatırımlara dönüşmesi inancı ve beklentisiyle MÜSİAD Bayburt Şubesi’nin hayırlı olmasını, faydalı hizmetlere vesile olmasını temenni ediyorum.” diye konuştu.

Yönetim Kurulu üyeleri ile Bayburt’a geldiklerini ifade eden MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, “Amacımız Bayburt’a, ülkemize ve tüm dünyaya hizmet etmek için bu noktaları açmak ve sizlerle birlikte Türkiye’yi büyütmektir. Girişimcilerin, uzun ve zorlu bir yol olan sanayiyi tercih eden yatırımcıların yanında yer alıyoruz. Her zaman üretimi destekliyoruz. İş insanlarımızı yeni yatırımlar için cesaretlendiriyoruz. Bildiğiniz gibi Türkiye olarak, bizzat Amerikan Başkanı tarafından başlatılan bir ekonomik savaşa maruz kaldık. Döviz kuru üzerinden başlatılan, hiçbir hukuki, ekonomik ve ahlaki dayanağı olmayan bu siyasi hamle, kısa zaman içerisinde siyasi iradenin dik duruşu ve ekonomi yönetiminin doğru uygulamalarıyla boşa çıkartılmıştır. İş dünyası olarak, her zaman ama özellikle bu süreçte ticaret hayatımıza, ülkemizin menfaatlerini gözeterek yön vermek zorundayız. Dünyanın en yaygın ve etkin STK’sı olarak MÜSİAD olarak bizler de üzerimize düşen görevin farkındayız. Bu kapsamda, Türkiye üzerinde oynanan ve doğrudan ülke ekonomisini hedef alan siyasi ve ekonomik yaptırımlar karşısında, hızlı bir şekilde organize olduk ve 21 dilde basın açıklaması yayınladık. Bu girişimimizin, kamuoyunda ciddi yansımaları olduğunu gördük.Bu vesileyle, MÜSİADlı iş insanları olarak, her koşulda devletimizin yanında yer alacağımızı da bir kez daha ifade etmek istiyorum.” İfadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Vali Nihat Üçyıldız Caddesi üzerinde yer alan şubenin açılışı gerçekleştirildi.

Açılış törenine Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal, Vali Ali Hamza Pehlivan, Bayburt Milletvekili Fetani Battal, MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Belediye Başkanı Mete Memiş, MÜSİAD Bayburt Şube Başkanı Erdal Şentürk, MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.