Ödüllü ‘Siyer Sınavı’ kayıtları devam ediyor

Ödüllü ‘Siyer Sınavı’ kayıtları devam ediyor
Yayınlama: 24.12.2018
A+
A-

Siyer Sınavı hakkında bilgilendirmede bulunan Peygamber Sevdalıları Vakfı Bayburt İl Koordinatörü Hafız Furkan Dağ, Siyer Sınavı kayıtlarının devam ettiğini belirtti.

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından Türkiye genelinde 17 Şubat 2019, Pazar günü saat:11.00’de yapılacak olan Siyer Sınavı’nın başvuruları devam ediyor.

“O’nu Oku O’nu Yaşa” temasıyla düzenlenecek olan Siyer Sınavı’yla ilgili açıklamalarda bulunan Peygamber Sevdalıları Vakfı Bayburt İl Koordinatörü Dağ, bu sınavın kaybedeninin olmadığını belirterek, herkesin sınava katılması gerektiğini belirtti.

5 umre ve çeşitli hediyelerin verileceği Siyer Sınavı’nın 4 kategoride düzenleneceğini belirten Dağ, “Peygamber Sevdalıları Vakfı olarak, Türkiye geneli düzenlemiş olduğumuz, Siyer Sınavı’nın sezonuna girdik. Allah nasip ederse bu yıl 8’incisi düzenlenecek. 5 umre ve 2 bin ödül var. Ödüller Hz. Muhammed’in hayatının okunması için birer teşviktir. Sınavımız, yine geçen sene olduğu gibi 4 kategoriden gerçekleşecek. Düzenleyeceğimiz bu sınava herkes girebilecek. Biz sınava bütün kardeşlerimizin girmesini tavsiye ediyoruz. Sınava girecek kardeşlerimizin, başta kazanacağını belirtelim çünkü bu sınava girenin kaybedeni yoktur.” dedi.

Sınava girecek herkesin Hz Muhammed’in hayatını bir kere okuma fırsatı bulacağını söyleyen Dağ, “Sınava girenler Peygamber Efendimizin hayatını en az bir kere okumuş olacak. Siyer Sınavı’nın yapılmasındaki asıl amaçta budur. Hedefimiz insanlara Peygamber Efendimizin hayatını okutmak ve örnek aldırmaktır. Bununla birlikte Kur’an-ı Kerim’i yaşatmaktır. Çünkü Hz. Aişe Peygamber Efendimiz hakkında şöyle demişti: ‘O yürüyen Kur’an’dı’ Hz. Muhammed mademki yürüyen bir Kur’an’sa O’nun hayatını örnek almamız lazım. O’nun hayatını örnek alalım ki toplumumuz kurtuluşa ersin. Eğer toplum Peygamber Efendimizin hayatını örnek alırsa, kurtuluşa erecek ve toplumda huzur, barış, adalet olacaktır.” ifadelerini kullandı.

‘’O’nu okumak, O’nu Yaşamak’’ sadece kronolojik bir silsile halinde peygamberimizin hayatını okumak demek değildir. Onun mesajını hayatımıza taşımak, şerha şerha çatlamış dudaklara merhem olmak ruh ve gönül dünyamızı aydınlatmaktır. Siyer Sınavı’nın bu amaca matuf olmasını diliyoruz.’’ diyen Dağ, konuşmasına şöyle devam etti:

Sınava kayıt olmak isteyen kardeşlerimiz, Bayburt Yakutiye (Yeni) Cami Yanında bulunan Demirhan Kitabevinden kayıt yapabilecekleri gibi siyersinavi.com internet sitesinden de kayıt yaptırabilirler.  İnternetten ön kayıtlarını yaptıktan sonra kayıtlarının asilleşmesi için de kayıt merkezlerine uğramaları gerekiyor. Bu konuda tüm kardeşlerimizi duyarlı olmaya davet ediyoruz. Bütün kardeşlerimizin, Peygamber Efendimizin hayatını okumaların için sınava katılmalarını istiyoruz.” şeklinde konuştu.

                                                                                Peygamber Sevdalıları Vakfı Bayburt İl Koordinatörlüğü

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.