Önder Şipal, 26 yıllık boks hayatını jübileyle sonlandırdı

Önder Şipal, 26 yıllık boks hayatını jübileyle sonlandırdı
Yayınlama: 22.11.2022
A+
A-

Bayburt Portalı – Ulusal ve uluslararası şampiyonluklarla boksun efsaneleri arasına adını yazdıran Önder Şipal, 26 yıllık boks hayatını 19 Kasım 2022’de Bayburt Üniversitesi Busenaz Sürmeneli spor salonunda yapılan jübile gecesiyle sonlandırdı.

Bayburt Üniversitesinde akademik kariyerine devam eden kardeşi Öğr. Gör. Onur Şipal ile birlikte boks camiasında ‘Şipal Kardeşler’ olarak nam kazanan Önder Şipal, kariyerinin en anlamlı maçına yüksek lisans eğitimi aldığı Bayburt Üniversitesi’nde çıktı.

Önder Şipal’in profesyonel kariyerindeki son maçına sahne olan jübile gecesinde, büyük maç öncesinde millî ve uluslararası boksörlerin katıldığı 7 müsabaka gerçekleşti. Büyük maç için büyük ilgi ve tezahürat eşliğinde ringe çıkan Önder Şipal WBO Avrupa şampiyonu ve UBO Profesyonel Boks Dünya Şampiyonu Fatih Keleş karşısında son kez eldiven giydi. 26 yıllık profesyonel boks kariyerine 27 Türkiye Şampiyonluğu, Yıldızlar Avrupa Şampiyonluğu, Gençler Avrupa 3.’lüğü, Akdeniz Oyunları Şampiyonluğu ve 3.’lüğü, Üniversiteler Arası Dünya Şampiyonluğu ve 2016 Rio Olimpiyatları Temsilciliği olmak üzere 40 Altın, 10 Gümüş ve 19 Bronz madalya sığdırarak erişilmesi güç başarılar elde eden Şipal, Keleş ile yaptığı sembolik maçın ardından yetişmesinde en çok emeği olan  ailesi ve antrenörü Seyfullah Dumlupınar‘ın elinden ödülünü alarak aktif boks hayatını sonlandırdı.

Geceye Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, Rektör Prof. Dr. Mutlu Türkmen, İl Emniyet Müdürü Vekili Nihat Uzun, İl Millî Eğitim Müdürü Rahmi Güney, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Savaş Bülbül, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Çetin Yaman, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Murat Kul, Ak Parti İl Başkanı Hacı Ali Polat, akademisyenler, vatandaşlar ve öğrencilerin yanı sıra Önder Şipal’in millî takımdan Avrupa ve Dünya dereceli sporcu arkadaşları da katıldı. Adem Kılıççı, Ali Eren Demirezen, Yakup Şener, Çetin Özdemir, Arif Boz, Erhan Şentürk, Olimpiyat Şampiyonu Busenaz Sürmeneli, Dünya Şampiyonu Şennur Lala ve oyuncu Barış Murat Yağcı, bu anlamlı gecede Önder Şipal’i yalnız bırakmadı.

Onder Sipal 26 yillik boks hayatini jubileyle sonlandirdi 1 – Bayburt Portalı

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.