Oruçbeyli Köyü Kuran Kursu’nda İcazet Töreni Yapıldı

Oruçbeyli Köyü Kuran Kursu’nda İcazet Töreni Yapıldı
Yayınlama: 21.10.2014
A+
A-

Bayburt Merkeze bağlı Oruçbeyli köyü Kuran Kursu’nda hafızlık eğitimlerini tamamlayan 8 hafız için icazet töreni yapıldı.

64 öğrencinin öğrenim gördüğü ve 2014 yılı Diyanet İşleri Başkanlığı Erzurum Eğitim Merkezinde yapılan hafızlık sınavında başarıyla mezun olan 8 öğrenci için Oruçbeyli Kuran Kursunda yapılan Kuran icazeti ve hafızlık mezuniyet törenineBayburt Valisi Yusuf Odabaş, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ali Erbaş, İl Müftüsü Kemalettin Aksoy, AK Parti Bayburt İl Başkanı Hakan Kobal, kamu kurum müdürleri , hafızlar ve  öğrenci aileleri katıldı.

Kuran Kursu Yöneticisi Eşref Haşlak ve Dernek başkanı Ferit Battal’ın hoş geldiniz konuşlarının ardından, Alaattin Birol isimli kurs öğrencisi tarafından Kuran-ı Kerim tilaveti yapıldı.

İl Müftüsü Kemalettin Aksoy ve D.İ.B Genel Müdürü Prof.Dr. Ali Erbaş tarafından yapılan açılış konuşmalarında hafızlığın önemine değinildi.

Günün önemine binaen bir konuşma yapan Bayburt Valisi Yusuf Odabaş Kuran-ı Kerim’in insanlık âlemini şereflendirmesinin üzerinden 1400. Yılının  2010 yılında hep beraber idrak edildiğini hatırlatarak Kuran-ı Kerimin önemine değindi.

Vali Odabaş, Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Prof.Dr. Ali Erbaş’a katkılarından dolayı hediye takdim etti.

Kuran Kursunu başarı ile bitirerek mezun olan öğrencilere hediyeleri Cumhuriyet Başsavcısı Hasan  Uğurlu, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Selcuk Coşkun ve Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Ali Erbaş tarafından verildi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.