Özbek, Bayburt Bayburt Olalı Böyle Gurur Yaşamamıştı

Özbek, Bayburt Bayburt Olalı Böyle Gurur Yaşamamıştı
Yayınlama: 22.06.2014
A+
A-

 

Bayraktar köyünde yaptığı Baskı Müzesi ile 2014 Avrupa Konseyi Müze ödülü almış ve Bayburt’u dünyaya duyurmuş olan Prof Dr. Hüsamettin KOÇAN hocamıza TBMM Onur ödülü verilmesi beni tarifi imkansız şekilde gururlandırdı. TBMM Onur ödülü için toplam 103 başvuru olduğunu başvuru yapılmıştır.

Valiliğimiz İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi Başkanlığı tarafından Bayburt ilinin Ulusal ve Uluslar arası düzeyde tanıtımına, yerel el sanatlarının korunmasına ve çağdaş sanatlarının yaygınlaşmasına ve dolayısıyla ilimizin Turizm potansiyelinin ivme kazanmasına çok büyük katkı sağlayan Prof.Dr. Hüsamettin KOÇAN’ın T.B.M.M Milli Egemenlik Onur Ödülü ve Üstün Hizmet  Ödülü verilmesi için başvuru yapılmıştır. Bu başvurumuz, TBMM Kültür, Sanat ve Yayın Kurulunda değerlendirilmesi neticesinde Prof. Dr. Hüsamettin KOÇAN hocamızla birlikte Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hemotoloji Bilim Dalı Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Taner DEMİRER’e Onur Ödülü verilmesi kararlaştırılmıştır. 1 Ekim 2014 tarihinde TBMM verilecektir.

Takibimde olan bu konu ile ilgili, TBMM Başkanvekilimiz  Sayın Bahçekapılı hanımefendiye son durumu sorduğumda aldığım bu güzel haber  inanın beni o kadar gururlandırdı ki, Bayburt Bayburt olalı böyle gurur yaşamamıştı demek geldi içimden.Bayburt’a kazandırdığı müze ile 2014 Avrupa Konseyi Müze ödülünü alarak Ülkemizin ve İlimizin Dünya çapında tanıtılmasını sağlayan Sayın Prof. Dr. Hüsamettin KOÇAN hocamız Bayburt’a en büyük hizmeti yapmıştır, biz sadece Bayburtlu hemşehrilerim değil tüm Türkiye kendisiyle gurur duymaktadır. Bizim göğsümüzü kabartmıştır. Bir şehre hizmet yol, su, baraj ve fabrika yapmak değildir, hocamız öyle bir hizmet etmiştir ki Bayburt’a yıllarca hafızalarda kalabilecek büyük bir hizmete imza atmıştır. Son dönemde Bayburt ismi sürekli ulusal ve uluslar arası alanda sıkça duyulmaktadır. Bu vesilelerle artık dünya çapında bile Bayburt insanların zihinlerinde yer bulmuştur. Bu vesile ile, Bayburtlulara bu gururu yaşatan Sayın hocam Prof Dr. Hüsamettin KOÇAN’ı tebrik ve teşekkür ediyorum.

 

Milletvekili Ozbek

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.