Özbek, Yaklaşan Cumhurbaşkanlığı Seçimini Değerlendirdi

Özbek, Yaklaşan Cumhurbaşkanlığı Seçimini Değerlendirdi
Yayınlama: 06.07.2014
A+
A-

Bayburt Milletvekili Bünyamin Özbek, sahurda Ak Partili gençlerle bir araya gelerek yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimini değerlendirdi.

Bayburt Milletvekili Bünyamin Özbek, Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün, Ak Parti İl Başkanı Hakan Kobal, Ak Parti Gençlik Kolları MKYK üyeleri, Ak Parti Bayburt Gençlik Kolları Başkanı Fatih Eraslan, Demirözü Gençlik Kolları Başkanı Aslan Gürer ve Ak Partili gençlerle cumhurbaşkanlığı seçimini değerlendirdi.

Şair Zihni Kent Ormanı’ndaki bungalov evdeki buluşmada bir açıklama yapan Bayburt Milletvekili Özbek, öncelikle içinde bulunulan Ramazan ayının Bayburt’un serin ikliminde farklı yaşandığını belirterek Ramazanın Bayburt halkı için sevgi, hoşgörü, yardımlaşma ve dayanışmanın daha da arttığı bir Ramazan olmasını diledi.

‘6 Temmuz Pazar günü Başbakanımız, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Erzurum programına katılmak için Bayburt’a geldik’ diyen Milletvekili Özbek, ” Bugün sahurda gençlerimizle buluştuk. Gençlerimizin siyasetin her kademesinde yer alması gerekiyor. Başbakanımız, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan partimizde siyaset yapanlar için bir örnektir. Gençlik kollarında siyaset başlayıp bugün Cumhurbaşkanlığı için ada olan liderimiz siyaset için güzel bir örnek teşkil etmektedir. Ak Partili gençler Recep Tayyip Erdoğan’ın ve partimizin gençlere yönelik politikalarının yaşayarak, kendilerini geliştiriyor ve yarının siyasetine hazırlanıyor. Ben partimizde siyaset yapan gençlere kesinlikle siyasi bir hedeflerinin olmasını öneriyorum “diye konuştu.

Ak Parti iktidarı döneminde devlet ve milletin kucaklaştığına değinen Milletvekili Özbek, ” Biz her zaman milletin yanında olduk. Milletten gücünü alan bir iktidar olduk. Milletten aldığı güçle Türkiye’ye çağ atlatan liderimiz 12. Cumhurbaşkanı olmak için aday olmuş ve mitinglerine Milli Mücadele’nin ilk adımının atıldığı Samsun’dan başlamıştır. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez halkın oyuyla seçilecek olan 12. Cumhurbaşkanı adayımız Başbakanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı Erzurum ve diğer mitinglerle adım adım cumhurbaşkanlığına doğru ilerlemektedir. Milli irade ve milli güç cumhurbaşkanı adayımız Başbakanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı ülkemizin 12. Cumhurbaşkanı yapacaktır  “dedi.

Ak Parti döneminde vesayetçi anlayışın yıkıldığına değinen Milletvekili Özbek, şöyle devam etti:

“İdeolojisini sandığın üzerinde görmeyen bir demokratik anlayışla toplumsal talepleri merkeze alan, toplumun desteğiyle 12 yıldır Türkiye’yi 2023 hedeflerine taşıyan Ak Parti iktidarı bürokratik algıları yıkmıştır. Milletimiz birleşmiş güçlere 10 Ağustos’ta gerekli cevabı verecektir. Artık ülkemiz insanı dayatmalarla neler yapılmak istendiğini çok iyi biliyor. Türkiye’nin gelişen, değişen ve müreffeh yarınlara doğru ilerleyen sosyolojisi karşısında Cumhurbaşkanlığı seçimleri siyasi bir kriz olmaktan da çıkacaktır. Halkın seçtiği bir Cumhurbaşkanı siyasi erkte önemli değişimleri zorlayacak ve Cumhurbaşkanlığı seçimi Yeni Türkiye vizyonu açısından bir dönüm noktası olacaktır. Cumhurbaşkanı adayımız Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın söylemiyle ‘Halkın seçtiği bir cumhurbaşkanı ile halkın seçtiği bir Başbakan Türkiye’yi her alanda uçuracak ’tır. Yaklaşan seçimle birlikte AK Parti Bayburt İl Teşkilatı olarak bizler de daha önceki seçimlerde olduğu gibi bu dönemde de yine ülkemizin geleceği için üzerimize düşenin en iyisini yapmak için gayret göstereceğiz. Cumhurbaşkanlığı seçimlerini ülkemizin geleceği açısında çok önemli bir seçim olarak görüyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.