Palandöken Beyaz Gelinliğini Giyindi

Palandöken Beyaz Gelinliğini Giyindi
Yayınlama: 19.10.2014
A+
A-

HAVA sıcaklığının sıfırın altında 2 dereceye düştüğü Palandöken, iki gündür yağan karla birlikte beyaz gelinliğini giyindi. Sonbaharın yaşandığı bugünlerde sararan yapraklar, yeşil çam ağaçları, karla kaplı Palandökenle birleşince…

HAVA sıcaklığının sıfırın altında 2 dereceye düştüğü Palandöken, iki gündür yağan karla birlikte beyaz gelinliğini giyindi. Sonbaharın yaşandığı bugünlerde sararan yapraklar, yeşil çam ağaçları, karla kaplı Palandökenle birleşince kartpostallık görüntü oluşturdu.

Erzurum kent merkezinde gece ve gündüz yağmur etkili olurken, Palandöken’de ise kar yağışı etkili oldu. Hafta sonu yataklarından kalkanlar, Palandöken Dağı’nın beyaz örtüsüyle karşılaştı. Deniz seviyesinden 3 bin 176 metre yükseklikteki Palandöken’in tamamı karla kaplanırken, yüksek kesimdeki yerleşim alanları da kardan nasibi aldı. Karı özleyenler ya da tatil için Erzurum’a gelenler otomobileri ile Palandöken’e çıkarak kartopu oynadı. Erzurum’da ‘7 dağa 1 bağa kar yağar’ inanışına göre, uzun bir süre kent merkezine kar yağmayacağını söyleyenler, “Dağa bu mevsim ikinci kar yağışı. Şehirde karla buluşmaya henüz var. Ama bu şehre kar çok yakışıyor” dediler.

Doğu Anadolu Bölgesi’nin Kuzeydoğu’dan gelen alçak basıncın etkisi altına girdiğini söyleyen Meteoroloji Erzurum Bölge Müdürlüğü yetkilileri yapılan son ölçümlere göre Palandöken’de sıfırın altında 2, Erzurum ve Ardahan’da 5, Ağrı ve Kars’ta 6, Erzincan’da 8, Muş’ta 9 ve Iğdır’da 12 derece oldu.

FOTOĞRAFLI

PALANDÖKEN BEYAZ GELİNLİĞİNİ GİYİNDİ

PALANDÖKEN BEYAZ GELİNLİĞİNİ GİYİNDİ

PALANDÖKEN BEYAZ GELİNLİĞİNİ GİYİNDİ

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.