Proje Döngü Yönetimi Eğitimlerinin ilk etabı tamamlandı

Bayburt Kalkınma Platformu (BAYKAP) tarafından proje döngü yönetimi eğitimlerine katılan kursiyerlere sertifikaları verildi.

Proje Döngü Yönetimi Eğitimlerinin ilk etabı tamamlandı
Yayınlama: 04.03.2017
A+
A-

Bayburt Kalkınma Platformu (BAYKAP) tarafından proje döngü yönetimi eğitimlerine katılan kursiyerlere sertifikaları verildi.

Gençlik Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen sertifika törenine Vali İsmail Ustaoğlu, Belediye Başkanı Mete Memiş, Vali Yardımcısı Mutlu Almalı, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, Bayburt Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı İbrahim Yumak ve eğitime tabi tutulan kamu çalışanları katıldı.

Törende konuşan Vali İsmail Ustaoğlu, BAYKAP bünyesinde çalışmalarını sürdürecek proje ofislerinde görev alacak kamu çalışanlarının eğitimlerini tamamlayarak proje döngü yönetimi sertifikalarını aldıklarını bildirdi. Bayburt’un insan kaynaklarını etkin kullanarak kalkınmaya yönelik projeler oluşturmasına ciddi anlamda ihtiyaç duyduğunu dile getiren Vali İsmail Ustaoğlu, “Biraz sonra sertifikalarını vereceğimiz bu arkadaşlarımız inşallah kendi kurumlarının proje ofislerinde sorumlu olacaklar ve kurumlarıyla ilgili proje hazırlayacaklar.” dedi.

Bayburt’un çeşitli projelerle kalkınmasını hızlandıracak farklı alternatifler olduğundan bahseden Vali İsmail Ustaoğlu, “Bayburt olarak bu projelerden yararlanma noktasında bizim her şeyimizle hazırlıklı olmamız lazım. Bu kapsamda içinde bulunduğumuz yılı yoğun bir proje yılı olarak geçireceğiz. Bir proje havuzu oluşturup, bu konuda araştırmalar yapıp ülkemizin çeşitli noktalarında yapılan benzer projelerin ilimiz ve kurumlara uyarlanması noktasında gerekli çalışmalarımızı yapacağız. Her kurumumuzun kendi görev alanı içerisinde hazırlayacağı gerek sosyal, gerek kültürel gerekse de fiziksel projelerle iyi sonuçlar elde edeceğimize inanıyorum.” diye konuştu.

BAYKAP Proje Döngü Yönetimi Eğitim Uzmanı ve Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müdürü Mete Emir ise Bayburt’taki kamu kurum ve kuruluşlarından gelen kursiyerlere 3 gün boyunca Proje Döngü Yönetimi eğitimi verildiğini ve eğitimlerini tamamlayarak sertifika alan kursiyerlerin ilgili birimlerin koordinasyonuyla çalışmalara başlayacağını ifade etti.

Konuşmaların ardından Vali İsmail Ustaoğlu eğitimlere katılan kursiyerlere çalışmalarında başarılar dileyerek sertifikalarını teslim etti.​

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.