Proje Yazma Eğitimleri Yoğun Katılımla Başladı

Proje Yazma Eğitimleri Yoğun Katılımla Başladı
Yayınlama: 17.01.2015
A+
A-

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA); 30 Aralık 2014 tarihi itibariyle uygulamaya konulan İktisadî Kalkınma Mali Destek Programı ve Yerel Kapasitenin Arttırılması Mali Destek Programı kapsamında Erzurum, Erzincan, Bayburt il merkezleri ve bağlı ilçelerde proje yazma eğitimleri düzenliyor.

Bölgedeki il merkezleri ve ilçelerde proje yazma kapasitesini ve proje kalitesini artırmak, başvuru sahiplerinin mali destek programları kapsamında sunulan desteklerden daha fazla yararlanmalarını sağlamak amacıyla Ajans uzmanları tarafından ücretsiz olarak proje yazma eğitimleri başlatıldı.

İlk eğitim toplantıları, 13-14-15 Ocak 2015 tarihleri arasında Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı toplantı salonunda gerçekleştirildi. Yoğun bir katılımın gözlendiği eğitim toplantısına KUDAKA Proje Yönetim Birimi uzmanları, kamu kurumu, STK ve özel sektör temsilcileri katıldı. Aynı gün ve saatlerde Erzincan’da eş zamanlı olarak düzenlenen eğitim toplantısı ise Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Düzenlenen eğitim programlarının birinci ve ikinci gününde; proje hazırlığının temel aşamaları olan mevcut durum analizi, paydaş analizi, sorun ve hedef analizi ile stratejinin belirlenmesi aşamaları katılımcılara uygulamalı olarak aktarıldı. Bütçe ve mantıksal çerçevenin hazırlanmasında dikkat edilecek hususların anlatıldığı üçüncü gün toplantısında, KAYS üzerinden başvuru formunun ve eklerinin doldurulması ile programlara başvurularda izlenecek adımlar katılımcılarla paylaşıldı.

Proje yazma eğitimi toplantıları, düzenlenen eğitim takvimi çerçevesinde 29 Ocak 2015 Perşembe günü sona erecek.

Eğitim Takvimi için:

http://kudaka.org.tr/pyb/dokumanlar/2015_Yili_Egitim_Takvimi.pdf

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.