“Ramazanı birlikte, kardeşçe yaşayalım” yardım kampanyası

“Ramazanı birlikte, kardeşçe yaşayalım” yardım kampanyası
Yayınlama: 16.06.2015
A+
A-

Ramazan ayının heyecanı 18 Haziran Perşembe günü başlıyor. 18 Haziran gecesi ilk sahur yapılacak. Ramazan heyecanı ve bereketi bu sene de tüm Türkiye’de ve dünyanın dört biryanında yüzleri güldürecek. 2015 yılı Ramazan ayı insani yardım hedeflerini açıklayan Müslüman Dilendirmezler Cemiyeti, yüzlerce kişiye iftar yemeği vermeyi, gıda kolisi dağıtmayı ve onlarca çocuğa bayramlık hediye etmeyi planlıyor.

Müslüman Dilendirmezler Cemiyeti,  (MÜS-DER) ramazan Ayında ” Ramazanı Birlikte Yaşayalım,  Kardeşçe Paylaşalım” sloganıyla birçok bölgede gerçek muhtaçlara gıda kolisi dağıtımı yapacak, kurumsal olarak veren el ile alan el arasında hayra köprü olma misyonuyla iftar sofraları kurmaya, mazlumlara ve mağdurlara yardımcı olmaya devam edecek.

MÜS-DER yönetim Kurulu Başkanı Adil KACIR yaptığı açıklamada, cemiyetin 103 yılı aşkın süredir gerçekleştirdiği iyilik faaliyetleri ve üstlendiği sorumluluğun bilinciyle, birçok köy ve mahallede, şehirlerde halkımızın emanet ettiği fitre, zekât ve bağışları ihtiyaç sahiplerine ulaştıracaklarını söyledi. Derneğin, hayırseverlerin yardımlarıyla yurtiçinde ve yurtdışında faaliyetlerini genişleterek sürdürdüğünü vurgulayan Kacır, şöyle devam etti:
Milletimizin gerçek fakir ve muhtaçlara ulaşan yardım eli olan, ramazan sevincini farklı coğrafyalarda açtığı iftar sofralarında milyonlarca Müslüman kardeşimizle yaşayan cemiyetimiz, ramazan faaliyetlerini bu yıl da artan bir ivmeyle devam ettirecek.
Bu ramazan ve her ramazan, şehrimizdeki, ülkemizdeki ve tüm dünyadaki ihtiyaç sahiplerinin ellerinden tutmak, yalnız olmadıklarını hissettirmek için emanetiniz olan zekât, fitre ve bağışlarınızı bekliyoruz” dedi.

Mali İşler Komisyonu Başkanı Avni TOPSAKAL ise; Ramazan Bereketini paylaşmak isteyenler, banka hesap numaralarından bağış yapabilirler. Türkiye’de yardım yapmak isteyen hayırseverler bir iftar bedeli olarak 25 TL, Ramazan kolisi ise 90 TL, bayramlık kıyafet bedeli 150 TL olarak belirlendi. Ramazan’ın güzelliklerini paylaşmak isteyen hayırseverler ve bağışçılar, MÜS-DER’e 0545 599 9614 ve 0535 972 1764 numaralı telefon numarasından bağışta bulunabilirler, dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.