Rektör Coşkun, İİBF Akademisyenleri ile Buluştu

Rektör Coşkun, İİBF Akademisyenleri ile Buluştu
Yayınlama: 11.02.2015
A+
A-

Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) öğretim üyeleri ve öğretim elemanları ile bir araya geldi. Yeni başlayan İktisadi İdari Bilimler Fakültesi akademisyenleri ile tanışan Rektör Coşkun onların isteklerini ve beklentilerini dinledi.

Bayburt Üniversitesi İİBF Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun’un yanı sıra rektör yardımcısı Prof. Dr. Sezgin Akbulut ve akademisyenler katıldı.

İİBF akademisyenlerine Bayburt Üniversitesi ile ilgili teknik bilgiler aktaran Rektör Coşkun, üniversitenin geçen yıl öğretim elamanlarına 400 milyar sempozyumlara katılım ücreti ödediğini Bayburt Üniversitesi’nin her geçen büyüdüğünü bundan sonraki katılım ücretleri ödemelerine ise fakültelerin kendilerinin karar vereceğini belirtti. 2015-2016 eğitim öğretim yılında İİBF Kamu Yönetimi bölümünün öğrenci alacağını kaydeden Rektör Coşkun, İİBF akademisyenlerinin çalışmalarını, taleplerini ve idare ile ilgili sıkıntılarını dinledi.

2015 yılında üniversitenin başarı sıralamasının daha üst sıralara çıkması için daha hızlı, daha çabuk, daha verimli olarak yapılması gerekenlerin yapılmasının önemini vurgulayan Rektör Coşkun, ” Öğretim elemanı sayımız artıyor. Yapılaşma açısından her şey yolunda gidiyor. Merkezi Araştırma Laboratuvarımız 2-3 aya bitecek. Bayburt Üniversitesi Kalkındırma Vakfı’mız yakında kurulacak. Sizlerden projeler üretmenizi ve akademik yayınlarınızı artırmanızı bekliyoruz. Multidisipliner çalışmalarınızı ve bilimsel araştırmalarınızı gücümüz yettiği oranda destekleyeceğiz. Bu konudaki desteklerimizi kurulacak vakfımız aracılığıyla yapacağız. Üniversitemizin geleceği projelere bağlı. KUDAKA, AB, BAP gibi projelerin hazırlanması sürecindeki deneyimlerinizi artırmanızı bekliyoruz. Üretim, yayın ve bilimsel çalışmanın üniversitemiz açısından çok önemli olduğunu başlatmış olduğumuz bölüm toplantıları ile önemle vurgulamaktayız “dedi.

İİBF’de İktisat, İşletme ve Kamu Yönetimi bölümü akademisyenleriyle bir araya gelen Rektör Coşkun, dönem başlarında bu tür toplantıların yapılacağını belirtti.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.