Rektör Coşkun, Yüksekokul Akademisyenleri ile Görüştü

Rektör Coşkun, Yüksekokul Akademisyenleri ile Görüştü
Yayınlama: 12.02.2015
A+
A-

Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, Bayburt Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu akademisyenleri ile bir araya geldi.

Yüksekokul görüşmelerine Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun’un yanı sıra rektör yardımcısı Prof. Dr. Necmettin Tozlu ve akademisyenler katıldı.

Fakülte ziyaretlerinde olduğu gibi yüksekokul ziyaretlerinde de Bayburt Üniversitesi ile ilgili bilgileri akademisyenlerle paylaşan Rektör Coşkun, uzun vadedeki hedeflerinin 2 kampüslü bir üniversite olduğunu kaydetti.

Rektör Coşkun, ” Üniversitemiz her geçen gün büyüyor. Bayburt Meslek Yüksekokulumuzda önümüzdeki yıl İş Güvenliği, Lojistik, Bankacılık ve Finans bölümlerini aktif edeceğiz. Dede Korkut Kampüsünü ilerde açacağımız bölümler ve fakültelerle Sağlık Kampüsü olarak değerlendireceğiz. Sağlık hizmetlerini bir an önce büyütmek, iş tanımı olan ve doluluk oranı yüksek olacak bölümler açmak istiyoruz. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulundaki akademisyenlerimizin dışarıdaki akademisyenlerle burada çalışması önceliklerimiz arasında. Akademisyenlerimizden akademik yayınlara ve projelere ağırlık vermelerini istiyoruz. 3 hafta sonra açılacak Merkezi Araştırma Laboratuvarımız ülkemizdeki en son sistemle donatılmış laboratuvarlardan biri olacak.  Sizlerden üniversitemize kazandırdığımız imkânları en verimli ve en etkin bir şekilde kullanarak önemli çalışmalara imza atmanızı bekliyoruz “dedi.

Bayburt Üniversitesini Atatürk Üniversitesi gibi çevre üniversitelerle beraber büyütmek için çalıştıklarını kaydeden Rektör Coşkun, ” Üniversitemizi çeşitlendirmeye çalışıyoruz. Her geçen gün yerelleşmeyi aşan bir üniversite konseptimizin olması için gayret vermekteyiz. Donanım noktasında akademisyenlerimiz için her türlü imkânı seferber ediyoruz. Şehrin beklentilerini de dikkate alarak büyüyoruz. Öğrencilerimizin sosyal imkânsızlıkların yoksunluğu gibi şikayetler de yeni kampüs alanındaki yaşam merkezi ile azalacak. “diye konuştu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.