Rektör Coşkun’dan Apart Otel Sahiplerine Ziyaret

Rektör Coşkun’dan Apart Otel Sahiplerine Ziyaret
Yayınlama: 09.02.2015
A+
A-

Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Selçuk Coşkun, haftasonu Bayburt’taki apart otelleri ziyaret ederek, Bayburt Üniversitesinden beklentileri ve sorunları konusunda bilgi aldı. 2014-2015 bahar yarıyılının başlayacak olması ve 2014-2015 Eğitim Öğretim yılı Bahar Dönemi Pedagojik Formasyon Sertifika Programı kapsamında YÖK tarafından Bayburt Üniversitesi’ne 300 kontenjan tahsis edilmesi üzerine apart sahipleri ile istişare eden Rektör Coşkun, pedagojik formasyona başlayacak öğrencilerin barınma olanaklarını yerinde inceledi.

Bayburt Üniversitesi Dede Korkut Kampüsünde yabancı öğrenciler ve Bayburt Belediyesi için iki irtibat bürosu açacaklarını apart sahiplerine ileten Rektör Coşkun, apart sahiplerinden de bu bürolarda broşür, tanıtım ve irtibat noktasında öğrenciler için materyal bulundurmaları talebini iletti.

Rektör Coşkun, yeni başlayacak pedagojik formasyon öğrencilerinin konaklama noktasında sıkıntı çekmeyeceklerini ifade eden apart sahiplerinin sorularını da yanıtladı.

Apart sahiplerinin konaklama anlamında Bayburt Üniversitesinin işini rahatlattığını kaydeden Rektör Coşkun, bundan dolayı kendilerine teşekkür ederek öğrencilerin Bayburt’u tercih etmeleri noktasında yeni kampüs alanında içinde buz patenti yapılabilecek, masa tenisi oynanabilecek, bowling salonları ve cep sinemasının olduğu bir yaşam merkezinin yapımının çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

Yeni kampüs alanında yapılacak olan binaların şehirdeki ulaşım akışının hızlanması kapsamında  aparatlardaki öğrenci konaklamasını etkilemeyeceğini dile getiren Rektör Coşkun, ” Amacımız Bayburt Üniversitesini büyütmektir. Üniversitemiz şehrin davranış biçimlerini öğrenci algısı düzeyinde değiştirmiştir. Bu değişimin daha da artması şehrimiz için de bulunmaz bir kazanım olacaktır. “dedi.

Ziyaretten dolayı memnuniyetlerini ileten apart sahipleri ise Bayburt Üniversitesinin Bayburt için büyük bir şans olduğunu, Bayburt’un geleceğini üniversitenin şekillendireceğini dile getirdiler.

Sıcak bir ortamda gerçekleşen ziyaretler belirli zaman aralıkları ile devam edecek.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.