Şehit Osman’da Çalışmalar Son Hızıyla Devam Ediyor

Şehit Osman’da Çalışmalar Son Hızıyla Devam Ediyor
Yayınlama: 23.03.2014
A+
A-

Şehit Osman Tepesi’nin çehresini değiştirmek amacıyla Bayburt Belediyesi tarafından başlatılan hummalı çalışmalar son sürat devam ediyor.

Bayburt’un önemli turizm ve kültür mekânlarından biri olan Şehit Osman Tepesi’nde Bayburt Belediyesi tarafından sürdürülen çalışmalara her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Asfaltlama, çim parke, geniş kapsamlı ağaçlandırma çalışmaları, peyzaj ve ışıklandırma çalışmalarıyla belediye tarafından Şehit Osman Tepesi’nde gerçekleştirilen çalışmalar bunlarla sınırlı kalmıyor. Son yıllarda yaklaşık 25 bin fidanla buluşan Şehit Osman Tepesi’ni daha da yeşillendirmek ve sosyal donatılarıyla halkımızın hizmetine sunmak amacıyla belediyemiz tarafından sürdürülen çalışmalar hızla devam ediyor.

Yeni Geliştirdiğimiz Bir Projeyi Bu Alanda Uygulamaya Koyduk

Çalışmaları yerinde takip eden Belediye Başkanı Hacı Ali Polat,yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi:

“Bu bölgede daha önce Hükmü Bey (Pekmezci) zamanında Kır Kahvesi adıyla bir proje uygulanmış. Zaman geçtikçe bu proje artık demode oldu. Biz de bu senenin başından beri bir yeni bir projeyi uyguluyoruz. Daha önceki verdiğim bütün beyanatlarda bu bölgenin Bayburt’u kuş bakışı olarak gören bir yer olduğunu söylemiştim. Burası adeta seyir tepesi. Şehitlerimiz olduğundan dolayı yine burası şehitler tepesi. Bu bölgedeki Kır Kahvesi’nin daha işlevsel hale gelmesi adına bina dışındaki bütün imalatları, işlevlerini yitirdiği için söktük ve yeni geliştirdiğimiz bir projeyi bu alanda uygulamaya koyduk. Geçen yıl kendi şantiyemizde üretmeye başladığımız sulu döküm malzemelerini bu alanda kullanıyoruz, otomatik parke makinemizin mamullerinden kullanıyoruz. Kamelyaların bir kısmını Bahçelievler Belediyesi’nden almıştık ve onları kullanacağız. Bir kısmını da Bayburt’ta ilk defa uygulayacağımız dökme kamelyaları bu alana yerleştireceğiz. Mevcut binanın üzerine de bir kat atıyoruz. Özellikle bu işletmeyi işleten vatandaşımızın kış mevsiminde iç mekânı olmadığı için burayı işletememe diye bir şikâyeti vardı. İç mekân oluşması bakımından binanın üzerine yaklaşık 100 metrekarelik ilave bir mekân oluşturuyoruz. Kamelyalarımız yepyeni, yürüme alanlarımız yepyeni, burada her tarafı tamamen yeniliyoruz.”

Son Zamanımıza Son Dakikamıza Kadar Hizmetlerimize Devam Edeceğiz

“Aynı zamanda burada ağaçlandırma yapılsın ve dikilen ağaçlar tutsun diye de yaklaşık 400 metre uzunluğunda 2 metre uzunluğunda istinat duvarı yapmak suretiyle bu alana 2 bin kamyona yakın toprak taşıdık. Herkesin bildiği üzere topyekûn kütle kaya ve bu kütle kayada ağaç tutturmak gerçekten çok zor.  Buradaki projemizin hayata geçmesiyle görenler gerçekten çok takdir edecekler. Projemizde Güneş deseni var. Yani Şehit Osman’a güneş doğuyor. Yürüme yollarıyla, kamelyalarıyla ve önündeki havuzuyla çok estetik bir proje şu anda ilerliyor. Bugün Cumartesi olmasına rağmen arkadaşlarımız çalışmalarını fedakârca yürütüyorlar. Yine çalışmalarımız kapsamında son olarak Şehit Osman’ın girişine kapı yaptırdık.  Biraz da türbeleri andırsın diye farklı bir şekilde bir kapı tasarladık. Bayburt’umuza hayırlı olsun. Bayburt’umuza kalan zamanımız içerisinde hizmet etmeye, son zamanımıza son dakikamıza kadar devam edeceğiz.”

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.