Şentürk’ten Önemli Açıklamalar

Şentürk’ten Önemli Açıklamalar
Yayınlama: 13.05.2015
A+
A-

Bayburt Grup İl Özel İdare ve Gençlik Spor Onursal Başkanı Abdurrahman Şentürk, Bayburt Grup’un 3. Ligdeki ilk yılını ve gelecekte yapmayı planladıkları projelerini değerlendirdi.

Kayseri Şekerspor maçının ardından basın mensuplarına açıklama yapan Şentürk, takımın iskeletinin oluştuğunu ve gelecek yıl Bayburt için daha güzel şeyler olacağını belirttiği konuşmasında özellikle takımın Bayburt’ta beklenen desteği görememesinden yakındı. Şentürk, ayrıca gelecekle ilgili projeleri kapsamında seçimlerden önce bir futbol okulunun temellerini atabileceklerini kaydetti.

Şentürk’ün açıklamasından satırbaşları şöyle:

                                        

“Şehri mutlu ettiğimizi düşünüyoruz”

“Bir sezonu daha kazasız belasız bitirdik. Belki hedefimiz Play- Off ve bir üst lige çıkmaktı. Ama işte biraz kupa takımın dengesini bozdu. Ara transfer döneminde yapılan transferler tam katkıyı sağlayamadı. Sonuç itibariyle bazen emekleyerek gitmekte de fayda var diye düşünüyorum. BAL liginde de biz ilk yıl takımın bir iskeleti oluşmuştu. Sonra şampiyon olduk. Burada da şu an takımın iskeletini oluşturduk. Tabi Play-offa kalsaydık şimdi bir üst lige çıkabilirdik. Ama kısmet böyleymiş. Biz Bayburt halkını ligde çok mutlu edemedik belki ama kupada Fenerbahçe’nin buraya gelmesi, gerek Kayseri ve Altınordu gibi takımları burada yenmesi, sonuç itibariyle kupada Beşiktaş ile eşleşecek pozisyonumuz vardı. Sonuçta şehri mutlu ettiğimizi düşünüyoruz ama inşallah ligde de seneye daha iyi olacağız diye düşünüyorum.”

 

“Devre arası transferler istenilen katkıyı veremedi”

Ligde hedeflere ulaşılamamasının nedenini kupadaki yorgunluğa bağlalamamk gerektiğini belirten Şentürk, asıl nedenin devre arası yapılan transferler olduğunu vurguladığı konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Yani burada bana göre tüm yorgunluğu kupaya bağlamamak gerekiyor. Kendi sahamızda çok maç kaybettik. Eğer bura iki maç almış olsaydık play-offa kalacaktık. Ama bundan sonra artık önümüze bakacağız. Futbolcularda mental olarak belki bir yorgunluk oldu ama ben daha çok ara transfer dönemindeki transferlere bağlıyorum. Yaptığımız transferlerden istediğimiz katkıyı alamadık. O devre arasında yaptığımız transferler katkı sağlasaydı daha farklı olabilirdi. Ligde belki başarısızdık ama kupada Fenerbahçe gibi bir takımın buraya gelmesi tabiki Bayburt tarihinin en önemli olaylarından biriydi. Bir ses getirdi. Sonuç olarak kupada amacına ulaştı takım. Ligde de inşallah sene daha güzel şeyler olacak.”

 

“Bir kaç arkadaşın dışında kimse sahip çıkmadı”

Takıma sahip çıkma noktasında birkaç kişi dışında kimsenin elini cebine götürmemesinden yakınan Şentürk;

“Bu takıma herkesin sahiplenmesi lazım. Yani ben bu işe başlarken de o zaman biz bir söz verdik. Valimize belediye başkanımıza, siyasetçilere, Bayburt’a bir söz verdik. Sonuçta BAL liginden çıkardık ama bu kişinin sahiplenmesiyle olmuyor. İstedik hem şehir sahiplensin. Hem yönetime alınan arkadaşlar. Hem diğer katkı yapabilecek arkadaşlarımız. Sahiplensin istedik ama maalesef öyle bir destek ve sahiplenme olmadı. Herkes konuşma noktasında konuştu. Ama elimi cebime atayım destek olayım noktasında birkaç arkadaşın dışında kimse sahip olmadı. Sonuçta ben Bayburtluyum bu memlekete olan ahdi vefamız, borcumuz, sonuçta burası bizim doğduğumuz yer. Firmamızın ismi de zaten Bayburt grup bu ismi de layıkıyla taşımaya çalışıyoruz. Benim burada amacım alt yapıyı geliştirip alttan takıma ne kazandırabilirsek o zaman biz amacımıza ulaşabiliriz. Yoksa taşıma suyuyla değirmeni çevirmemiz kolay değil” dedi.

 

“Cumhurbaşkanımıza okul ve cami sözü verdik”

“İşte ben şu an tesislerimiz burada Milletvekilimiz Bünyamin Özbek, Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan buraya bir kapalı spor tesisi sözü almışlar. Onu yapacaklar. Bu tesisimizin yanında yüzme havuzu var. İşte buraya sentetik ve çim saha yapılacak. Bunda yine milletvekillerimiz Naci Ağbal olsun Bünyamin beyle bu seçim süreci de var ama belediye başkanımızla konuştuk. Buradaki tesisleri biraz daha genişletebilirsek işin açıkçası kafamdaki modeli de genişletip belki buraya bir okul yani biz babamın adına bir cami, okul ve yurt sözü vermiştik sayın Cumhurbaşkanımıza. Daha doğrusu camiye başlayacaktık, Cumhurbaşkanımızın seçimlerin ardından Bayburt’a geldiğin de bire bir konuştuğumuzda bizden Bayburt’a bir okul ve yurt yapmamızı da kendileri istediler. Biz de hay hay  dedik burası bizim memleketimiz. Bu okulu yapacağız zaten. Siyasilerimizle konuşup kendi kafamdaki alt yapı modelinde.

 

“Takımda 3-4 tane Bayburtlu evladımızın oynaması ayrı bir dinamizm katar”

“Burada okulu yapıp sonuçta burada köylerimizde bir sürü genç çocuklarımız var. Futbola aç çocuklarımız bunlar. Hem onların eğitimini burada sağlayalım. Köyden alalım getirelim. Burada hem okusun hem yurtta kalsın hem okusun hem de ona burs verelim sonuçta benim amacım ite bugün Hakan Çalhanoğlu’yla gurur duyuyoruz. Bayburtlu olduğu için. Bizim amacımız yani Bayburt’ta yetişip te İstanbul’a kulüplere giden yok. Biz burada bunu oluşturursak bizim için en büyük mutluluk bu. Hem takımımızın iskeletini oluşturmak. Hem de takımda 3-4 tane Bayburtlu çocuğun oynaması ayrı bir dinamizm katar. Bayburt’un kendi evladı takımın içerisinde olduğunda takımı daha bir motive edecek. Daha özverili olacak.”

“Bu işe gönül verdiysek”

“Bizde diyoruz ki bu işe gönül verdiysek eğer, hem Bayburt’ta hem köylerde köyler arası turnuvalar yapalım sizlerin de vasıtasıyla bu turnuvalarda bakıp oradaki genç çocuklarımızı seçeceğiz. Benim kafamdaki düşüncem bu yani tesislerde iyi. Yani buradaki futbolcularla konuştuğumda diyorlar inanın başkanım buradaki ortam maddi destek hiçbir yerde yok. Bu az önce anlattığım modeli ben kafamda bir tasarlayacağım. Burada olsun diye yok eğer olmazsa bu fen lisesinin orada olsun diyorlardı. Bunu bir tartışıp yeri konusunu akabinde hemen başlayabilirz hatta bu seçim öncesi yapabilirz hem caminin hem okulun falan bir siyasetçilerimizle konuşmak istiyorum. Yani özellikle milletvekili adayımız sayın Naci Ağbal beyle. Gerek Maliye eski müsteşarı olması gerek Ankara bürokrasisinde çevresinin geniş olması dolayısıyla ben burada bir çok şeye katkısı olacağını düşünüyorum.”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.