Sevgi Çiçeği’nden yıl sonu gösterisi

Sevgi Çiçeği’nden yıl sonu gösterisi
Yayınlama: 17.05.2016
A+
A-

Bayburt’ta ilk özel kreş olma özelliğiyle büyük beğeni toplayan Özel Sevgi Çiçeği Kreşi öğrencileri yıl sonu etkinlik programı yaptılar.

Programa Bayburt Valisi Yusuf ODABAŞ, Belediye Başkan Yardımcısı Nesumittin SELÇUK, Bayburt Üniversitesi Rektörü Selçuk ÇOŞKUN, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hayrettin PALA, Kreş yöneticisi ve İl Genel Meclis Başkanı Yusuf ELÇİ ve öğrenci velileri katıldı.

Sevgi Kreşi idari sorumlusu Kübra YILDIZ’ın açılış konuşmasıyla başlayan program, öğrencilerin birbirinden güzel gösterileriyle devam etti.

Yıldız, konuşmasında çalışmaları hakkında bilgi vererek, “Bu etkinliğimiz gerek anneler gününü kutlamak gerek öğrenci, öğretmen ve veli arasında işbirliğini ve dayanışmayı sağlamak amacını taşımaktadır.” ifadelerine yer verdi.

Konuşmanın ardından büyük bir özen ve titizlikle hazırlanan kostümlerle gösterilere geçildi. Gösterilerde daha çok günümüz gençliğine örnek olacak temalara yer verildi.

Sevgi Çiçeği Kreşi çocukları olmak vardı. Onlar anneleri ve babaları için sunacakları gösterinin heyecan içindeydiler. Çünkü hazırladıkları oyunlarla sevgilerini gösterecekler, onların kendileri için yapmış oldukları fedakarlıkların karşılığını hazırladıkları gösterilerle sevgi çiçeği olarak onlara geri sunacaklardı. Sevgi Çiçeği Kreşi olarak da annelerine babalarına olan desteklerini yıl boyunca onları sabahın erken saatinden tatlı uykularından kaldırıp güvenle teslim ettikleri ablalarının desteğiyle büyük bir özenle hazırlanan gösterilerini sundular. Oysa anneler ve babalar onlardan daha çok heyecanlıydılar günün yorgunluğunu eğlenceleriyle attılar, çocukluk anılarına bir sayfada eklediler. Bu gün anneler ve babalarının bu mutlu gününde gözlerinde sevinç gözyaşı, aile olma mutluluğu vardı.

1-3 yaş grubu, 3-5 yaş grubu ve 5-6 yaş grubu öğrencilerin hazırlamış oldukları mini gösteriler beğeni ile izlendi. Çocuklar anne ve babalarının elini öperek  hediye verdiler.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.