Süleyman Burç, iddiaları yanıtladı

Süleyman Burç, iddiaları yanıtladı
Yayınlama: 06.10.2015
A+
A-

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Süleyman Burç, Partileriyle ilgili son günlerde kamuoyuna yansıyan haberlere ilişkin il teşkilatı binasında yaptığı basın açıklamasıyla cevap verdi.

MHP İl Başkanı Süleyman Burç’un açıklaması şöyle;

“Millete algı operasyonları yaparak siyaset yapılmaz. AKP’nin yeni Türkiye’sinde bütün adaletsizlikler yaranma, benden olursan yaşama hakkın var benden olmazsan yaşama hakkın maalesef yok. Eğitimde adaletsizlik, ekonomide adaletsizlik, işe alımlarda adaletsizlik nerde sizin adaletiniz. 14 yıldır Milletin kalbine yerleşemediniz. Milletin önündeki engeller Mili birlik ve Ekonomi ile korku imparatorluğu yarattınız. Doğacak çocuk bile ipotek altında.Sizin davanız olamaz sizin davanız rantçılık kayırmacılık.

Konursu beldesini köye döndürdünüz, 7 Haziranda sınıfta kaldınız, MHP Milletvekilimiz Sayın Karabey Kadri Karaoğlu Konursu da kendi köyünde 1.parti çıktı MHP milletvekilliğini kazandı.

Şimdi konursuya operasyon yapıyorsunuz. 14 yıldır neredeydiniz. Belediye iken konursu’nun o kadar meselesi vardı ki halledemedinizde şimdi oy avcılığına çıktınız.14 yıldır kiliselere hizmet ettiniz.  Konursudaki ulu cami’i ve dini istismar ettiğiniz gibi. Konursunun elektirik sarfiyatının ona indirmeye çalışıyor vaatlerinizde bulunuyorsunuz. Konursunun belini siz 14 yıldır büküyorsunuz.Ha bunların hepsinin yapılmasının arkasında MHP Milletvekii sayın Karabey KADRİ Karaoğlu var.

Sağlıklı su içemiyoruz Bayburt’ta suyun ölçümünü yaptırdık.Bu yatırımlara MHP Millet vekili sayın Karabey Kadri Karaoğlu vesile olmuştur.

Biz MHP olarak  hizmetleri ALLAH rızası için insanlara sunuyoruz oy avcılığı yapmıyoruz.

Süleyman Burç, iddiaları yanıtladı1 Kasım yaklaştıkca Akp nin MHP üzerinde algı operasyonları devam ediyor.

İşkur gündemde seçimlerden önce işçi alımlarına başlıyor. 18 aydır atıl halde bunan gençlik merkezinin onarımından bahsedenle Türkiye de gençlik mi bıraktınız. Yaklaşan seçimlerden önce verilen bu vaatleri millet yemeyecektir. Korkunun ecele faydası yoktur. MHP Parti olarak Türkiye’de ve Bayburt ta bu seçimlerde başarı sağlayarak Milletvekili çıkaracaktır.

Bu Millet 7 Haziranda bu ülkeyi size emanet etmedi. siz emanete 14 yıllık iktidarınızda sahip çıkamadınız. Teröre ve PKK’ya, rantçılara teslim ettiniz.Pkk karadeniz’e dayandı hala masal anlatıyorsunuz.Kendi atadığınız valileri suçluyorsunuz,Operasyon yapılmadı diyorsunuz.

Emekliyi ,memuru, işçiyi ve gençlerimizi mağdur ettiniz.Kamplara böldünüz, ayrıştırdınız. 2002 de sıfır terörle teslim aldığınız Ülkeyi yüzde yüz teröre teslim ettiniz. Mazlum Müslümanlar dediniz bir tane dost Müslüman ülke bırakmadınız.Bir milyon ıraklının katledilmesine seyirci kaldınız. Amerikan canilerine dua ettiniz. Şimdide koalisyon kurmadınız. MHP’nin dört şartını kabul etmediniz. pkk’nın 10 maddesini kabul ettiniz, pkk paçavralarını serbest bıraktınız, apoya sayın demeyi suç olmaktan çıkardınız.İkiz yasaları TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ’nin 04.06.2003 tarihli oturumunda kabul ederek milli devletimizi tehdit eden yasalar çıkardınız.

Algı operasyonları ak troller ile MHP hükümeti kurmadı yalanlarıyla bu milleti kandırmaya çalışıyorsunuz. Bülent Arınç CHP ile hükümet kurabilirdik. Gazetecinin erken seçimi kim istedi koalisyonu kim kurdurmadı sorusuna “Ben söylersem bir yerlere gider” itirafına ne diyorsunuz?

İl Özel İdaresi kanununa göre (5779 sayılı kanun) genel bütçeden verilen payları bile Naci Ağbal getirdi diyorsunuz. Bu paylar 5779 sayılı kanuna göre bu payların %50 lik kısmı illerin nüfusuna, % 10 luk kısmı illerin yüz ölçümüne % 10 luk kısımda illerin köy sayısına göre (Bakanlar kurulu kararı ile ) iller Bankası tarafından dağıtılır.

Bunların artırılması bakanlar kurulu kararı ile olur. Her ayın 10-15 arası otomatikman İl Özel İdare hesabına yatırılır (madde 2).

Son günlerde Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) dahilinde bütün internet sayfaların dada yer alan kürdistan ile Ermenistan haritası (Türkiye haritası üzerinde gösterilen) bölünmüş haritanın MHP il Başkanlığı tarafından dağıtıldığı akp İl Başkanlığı tarafından iftira ile bir yerlere varacaklarını zannedenler o haritanın önünde fotoğraf çektirerek bizi kınama cesaretinde bulunmuşlardır.

Besmeleyi istismar ederek,siyasete alet ederek milleti kandırmaya çalışıyorsunuz. O harita bütün internet sayfalarında mevcuttur. Son günlerde MHP’nin billboardlarda mevcut olan ‘ 50 GÜNDÜR DEĞİL 50 YILDIR SİZİNLE’ sözünden rahatsız olan akp il başkanlığı ve adayları tarafından Türkiye’de bulunan değerli Bayburt dernek başkanlarımızın görüşünü almadan değerli Bayburt derneklerimizin iyi niyetlerini suiistimal etmişlerdir.

Ankara ve İstanbul ‘da görüştüğüm dernek başkanlarının kendilerini neden siyasete alet ettiklerini söyleyerek bu olayı teksip ettireceklerini ve bu olayın yanlış olduğunu bildireceklerini MHP İl Başkanı olarak bana sözlü ifade etmişlerdir.

Bu derneklerin hepsi kültürel konularda maddi ve manevi konularda Bayburt’umuzun destekçisi olmuşlardır.Yayınladıkları deklerasyonda Bayburt’umuzun seçimlerde barış ve kardeşlik içerisinde geçirilmesini,Bayburt’umuzun kazanması yönünde tavsiyelerde bulunmuşlardır.

MHP il teşkilatı olarak Türkiye’de bulunan bütün Bayburt derneklerimizi saygıyla sevgiyle yad ederken akp il başkanlığını bu olaydan dolayı şiddetle kınıyorum.1 Kasım’da yapılacak olan seçimin huzur barış ve kardeşlik duyguları çerçevesinde gerçekleşmesini canı gönülden arzular seçimin Bayburt’umuza ve Bayburt dışında yaşayan Bayburt’lu hemşerilerimize yüce Türk milletine hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.