Trafik Haftası Etkinlikleri Başladı

Trafik Haftası Etkinlikleri Başladı
Yayınlama: 05.05.2014
A+
A-

Bu yıl Trafik Haftası Bayburt’ta farklı etkinliklere sahne oluyor.

Trafik haftası kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü, Bayburt Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı  ve Karayolları Şefliğinin ortaklaşa organize ettikleri etkinlikler kapsamında Sayın Valimiz ve Bayburt Belediye Başkan Vekilinin, İl Müdürlerinin  katılımıyla Taşhan’da Tarfik Sergisi açıldı. 3 gün boyunca açık olacak olan sergide Trafik Kurallarının önemini vurgulayan, video filmler, poster ve afişler sergilenmekte ve halkımıza yönelik bilgilendirici kitaplar, boyama kitapları ve broşürler dağıtılmaktadır. Aynı zamanda Trafik çalışmaları hakkında yetkililer Bayburt Valisi Sayın Mükerrem Ünlüer’i ve protokol üyelerini bilgilendirdi.

Ayrıca bu seneki etkinlikler kapsamında bir de yeni çalışma başlatıldı. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın Ateş Böceği Trafik Eğitim Tırı bugün Sayın Valimizin katılımlarıyla Şehit Recep Eşiyok İlk ve Orta Okulunda eğitim vermeye başladı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından finanse edilen EDES ( Engelliler Destek) Programı kapsamında Bayburt Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Sakatlar Derneği Bayburt Şubesi ortaklığı ile yürütülen “ Trafikte Bilgili Ol, Dikkatli Ol” Projesi kapsamında yapılan çalışmalar çerçevesinde Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın destekleri ile Gezici Trafik Eğitim tırı ilimizde birkaç ay eğitimlerde kullanılacaktır.

Ayrıca Bayburt il merkezindeki ilk, orta ve lise okullarında okuyan öğrencilere trafik kuralları ve trafikte dikkatli olunması gereken konular hakkında bilgiler içeren boyama kitabı ve trafik güvenliği kitabı Sayın Valimizin ve yetkililerin katılımı ile Trafik Haftası kapsamında yapılan merasimle öğrencilere dağıtılmaya başlandı.

Bayburt Valisi Sayın Mükerrem Ünlüer özellikle Bayburt Polis Meslek Yüksek  okulu Müdürlüğü’ne, İl Emniyet Müdürlüğü’ne ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teşekkür ederek Trafik kazalarına bağlı ilimizde engelliliği ve ölüm oranlarını düşürmek; halkımızda trafik kuralları konusunda bilinç düzeyini yükseltmeyi hedefleyen bu çalışmaların kurumlar arası işbirliği ile yapılmasının ilimiz ve halkımız adına gurur verici olduğunu belirterek çalışmaların başarılı bir şekilde devam etmesini diledi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.