Trafikte Bilgili Ol, Dikkatli Ol!

Trafikte Bilgili Ol, Dikkatli Ol!
Yayınlama: 18.03.2014
A+
A-

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından finanse edilen EDES (Engelliler Destek) Programı kapsamında Bayburt Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Sakatlar Derneği Bayburt Şubesi ortaklığı ile yürütülen “ Trafikte Bilgili Ol, Dikkatli Ol” Projesi kapsamında iki konferans gerçekleştirildi.

Trafik kazalarına bağlı ilimizde engelliliği ve ölüm oranlarını düşürmek; halkımızda trafik kuralları konusunda bilinç düzeyini yükseltmeyi hedefleyen bu proje kapsamında 12 ve 13 Mart 2014 tarihlerinde birer konferans gerçekleştirildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Eğitim ve Araştırma Daire Başkanlığı’nda uzman eğitimci olarak görev yapan Komiser Mehmet YÜCE tarafından gerçekleştirilen konferansın birincisi 12 Mart Çarşamba günü Bayburt Polis Meslek Yüksek Okulu’nda gerçekleştirildi. Bu konferansa Bayburt Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Bülent ÇİÇEK, kurum personeli ve PMYO öğrencileri katıldı. İlgi ve dikkatle takip edilen konferansta Trafikte Güvenlik algısı, trafik bilinci, emniyet kemerinin önemi, sürücü hataları gibi önemli noktalar dinleyicilerle paylaşıldı.

13 Mart 2014 Perşembe günü saat 14:30 ise Şair Zihni Kültür Merkezi’nde İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı ortaokul, lise öğrencilerinden bir grup öğrenciye, öğretmenlere, okul yöneticilerine, halkımıza yönelik olarak ikinci konferans gerçekleştirildi. Konferansa Bayburt Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necmettin TOZLU, İl Jandarma Komutanlığı’ndan Trafik birimindeki yetkililer, Sakatlar Derneği Bayburt Şube Başkanı Aydın SOYSAL, Bayburt Tarih-Kültür ve Edebiyat Derneği Başkanı Fatih DÜNDAR, PMYO Personeli katılmıştır. Çarpıcı ve gerçek video görüntüleri ile dinleyicilerde trafikte dikkatli olmanın ve kurallara özenle uyulması gerektiğini paylaşan eğitimci komiser Mehmet YÜCE’ye verdikleri değerli bilgilerden dolayı teşekkür belgesi ve hediye takdim edildi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.