TÜBİTAK, Sanayicilerin Başarılı Hikâyelerini Kitaplaştırdı

TÜBİTAK, Sanayicilerin Başarılı Hikâyelerini Kitaplaştırdı
Yayınlama: 07.02.2015
A+
A-

TÜBİTAK Üniversite Sanayi İşbirliği Destek Programı gibi birçok Ar-Ge destek programı yürüten TÜBİTAK Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı (TEYDEB) tarafından desteklenen üniversiteler yanında çeşitli firmalarla da çalışmaları sürdürülen ülke genelindeki başarılı hikâyelerin ilk kitabı yayınlandı.

Sanayicilerin başarılı hikâyelerinin yer aldığı kitaptan sonra başka kitap çalışmaları da devam edecek. Sanayiciler için başarı noktasında örnek olan kitap aynı zamanda daha başarılı sanayicilerin yetişmesi adına ‘fırsatlar sunma’ özelliğini de taşıyor.

Özel sektöre yönelik araştırma, teknoloji geliştirme ve yenilik destek programları kapsamında, TÜBİTAK Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı (TEYDEB) tarafından desteklenen sanayicilerin başarılı çalışmaları, kitap olarak yayımlandı.

“TEYDEB Başarı Hikâyeleri” kitabında, TEYDEB’in 12 farklı destek programı altında desteklediği Ar-Ge faaliyetleri ile ürün geliştiren sanayicilerin başarı hikâyeleri yer aldı.

Sanayicilerin Çalışmaları, Bilişim Teknolojileri Grubu (BİLTEG), Biyoteknoloji, Tarım, Çevre ve Gıda Teknolojileri Grubu (BİYOTEG),  Elektrik ve Elektronik Teknolojileri Grubu (ELOTEG), Makine İmalat Teknolojileri Grubu (MAKİTEG), Malzeme, Metalurji ve Kimya Teknolojileri Grubu (METATEG), Ulaştırma, Savunma, Enerji ve Tekstil Teknolojileri Grubu (USETEG) alt başlıkları altında yer aldı.

Desteklenen ve sonuçlanan projelerden bazıları diğer sanayicilerimize örnek teşkil etmesi amacıyla, “TEYDEB Başarı Hikâyeleri” çalışmasında yer aldı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.