Türk Kızılayı Bayburt Şubesi, eğitimin hizmetinde

Türk Kızılayı Bayburt Şubesi, eğitimin hizmetinde
Yayınlama: 06.06.2015
A+
A-

Türk Kızılayı Bayburt Şubesi,  2014-2015 Eğitim Öğretim Yılında okullardaki ve Üniversite Sınavlarındaki  başarıları dikkate alarak öğrencileri ödüllendiriyor.

Türk Kızılayı Bayburt Şube Başkanı Fikret Aksoy, Yönetim Kurulu üyesi Hümeyra Çelik ve Hizmet içi Yöneticisi Ferit Kacır ile birlikte Bayburt Anadolu Kız İmam Hatip Lisesini  ziyaret ederek başarılı öğrencilere ödüllerini takdim ettiler.

Okul Müdürü Murat Öksüzer ile çok amaçlı salonunda öğrencilerle bir araya gelen Türk Kızılayı Bayburt Şube Başkanı Fikret Aksoy ve beraberindeki heyet öğrencilerle Bayburt’ta Türk Kızılayının gerçekleştirdiği Faaliyetleri hakkında bilgiler sundu.

Türk Kızılayı Bayburt Şube Başkanı Fikret Aksoy,

“6. uluslararası Arapça yarışmaları kapsamında Hat ve kaligrafi alanında Türkiye 3. olan  Aysu Elif Uğurtay’a İlimizi bu sanat dalında  temsil etmesinden  dolayı tebrik ediyor ve ödülünü takdim ederek başarılarının devamını diliyorum.Ayrıca Müdürü Adem Durulmuş beyi de bu başarılı öğrencimize yaptığı katkılardan dolayı tebrik ediyorum.

Bayburt’ta ki Lise eğitimi alan ve okullardaki ders başarıları ile sınav başarıları  dikkate alınarak ilk üçe giren öğrencilerimizi ödüllendirmek adına bu yıl ilkini Bayburt Anadolu Kız İmam Hatip Lisesinde gerçekleştiriyoruz. Önümüzdeki yıllarda diğer okullarımızda ilk üçe girenlere de ödül vermeyi sürdüreceğiz.

Bu başarı sıralamasında , YGS sınavında en yüksek puanı alan öğrencimiz Sultan Terzi,Anadolu İ.H.Lisesi 2014-15 okul birincisi Rahime Kani ile İmam Hatip Lisesi 2014-15 okul birincisi  Zeynep Korkmaz’ı da başarılarından dolayı tebrik ediyorum.

2014-2015 Eğitim Öğretim yılında ; 10 lise ve taşımalı ilköğretim ve ilk öğretim okullarından toplam 30 okulumuzda eğitim gören ihtiyaçlı öğrencilerimize giyim eşyası ve kırtasiye malzemesi yardımı gerçekleştirdik. Önümüzdeki yıllar da Türk Kızılayı olarak bu tür yardımlarımız devam edecektir ” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.