Ünlü bilardocular Bayburt’ta kapıştı

Ünlü bilardocular Bayburt’ta kapıştı
Yayınlama: 18.04.2016
A+
A-

Bayburt Platin Bilardo Salonu önemli bir turnuvayı Bayburt’a taşıdı. 2 yıl önce açılan Platin Bilardo Salonu kısa süre içerisinde Türkiye geneli bilardo şampiyonasına imza attı. 2 gün boyunca devam eden şampiyonaya Türkiye’nin bilardo alanında önemli sporcuları katıldı.

On iki ilden elli altı bilardo sporcusunun katılımıyla Bayburt’ta gerçekleşen üç bant bilardo turnuvasına Erzurum, Erzincan, Kırşehir, Elazığ, Malatya, Kars, Ağrı, Gümüşhane, Bayburt, Tokat, Rize ve Kahramanmaraş’tan sporcular katıldı.

Çekişmeli geçen turnuva sonunda Tokat’tan Mesut Ekinci birinci, Malatya’dan Erkan Aktı ikinci olurken, üçüncülüğü Bayburt’tan Fikret Saka ile Elazığ’dan Metin Öztürk paylaştı.

Turnuva sonunda sporculara kupa, madalya ve Bayburt taşından yapılmış saat kulesi maketi verildi. Ödüller Bayburt Tarih-Kültür ve Edebiyat Derneği Başkanı Fatih Dündar ve Platin Bilardo İşletmecisi Ramazan Tüysüz tarafından takdim edildi.

Platin Bilardo İşletmecisi Ramazan Tüysüz, bu tür organizasyonların Bayburt’ta yapılmasına vesile oldukları için mutlu olduklarını belirterek, turnuvaya katılan tüm sporculara teşekkür etti. Tüysüz, “Dede Korkut Kültür Sanat Şölenleri kapsamında daha geniş çaplı bir turnuvanın hazırlığı içerisindeyiz. Bilardo sporunun Bayburt’ta yaşatılması ve Bayburtlu bilardocuların Türkiye çapında başarılar elde etmesi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Turnuva toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.