Vali Mustafa Eldivan, Kuzey Irak’ta yaralanan Muhittin Can’ı evinde ziyaret etti

Vali Mustafa Eldivan, Kuzey Irak’ta yaralanan Muhittin Can’ı evinde ziyaret etti
Yayınlama: 06.10.2023
A+
A-

Bayburt Portalı – Bayburt Valisi Mustafa Eldivan, Kuzey Irak’ta yaralanan Uzman Çavuş Muhittin Can’ı baba evinde ziyaret etti.

Vali Mustafa Eldivan, Kuzey Irak’ta 12 Eylül 2023 tarihinde mayın tarama faaliyetleri sırasında terör örgütünün kurduğu el yapımı patlayıcının patlaması ile yaralanan Uzman Çavuş Muhittin Can’ı baba evinde ziyaret etti.

Devlet olarak şehit ailelerinin ve gazilerin her zaman yanlarında ve yakınlarında olduklarını bildiren Vali Eldivan, ziyaret esnasında duygularını dile getirerek, “Şehitlerimizin ve gazilerimizin kahramanlıkları bu toprakları vatan yapmıştır.

Bu cennet vatanı koruma görevini, ne pahasına olursa olsun, yürekten yerine getirmeye devam edeceğiz. Onlar bizim için son derece kıymetli ve önemlidir. Devraldığımız bu şanlı mirası daha büyük bir azim ve kararlılıkla gelecek nesillere aktaracağız.

Kamu yöneticileri olarak, şehitlerimizin manevi mirasına ve onların emaneti olan şehit yakınlarına ile gazilerimize ve gazi yakınlarına her zaman devletimizin tüm imkanlarını seferber ettik ve etmeye devam edeceğiz.” dedi.

Vali Eldivan’a ziyareti esnasında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Kemal Gümrükçü eşlik etti.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.