Vali Pehlivan, yangında zarar gören evleri inceledi

Vali Pehlivan, yangında zarar gören evleri inceledi
Yayınlama: 11.04.2019
A+
A-

Vali Ali Hamza Pehlivan Nişantaşı Köyü’nde çıkan yangın sonucu zarar gören evlerde incelemelerde bulundu.

Nişantaşı Köyü Muhtarı Abubekir Altundaşoğlu ile yangının yaşandığı alana gelen Vali Pehlivan, yangında evi ve ahırı zarar gören Recep Altundaşoğlu’ndan bilgiler aldı.

Vali Pehlivan incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada köy sakinleri ile Altundaşoğlu ailesine geçmiş olsun dileklerini bildirdi. Muhtar Altundaşoğlu’nun yangının başlangıcıyla birlikte ilgili birimleri haberdar ettiğini belirten Vali Pehlivan bunun sonucunda başta İtfaiye olmak üzere AFAD, UMKE, Özel İdare ve Jandarma ekiplerinin olay yerine intikal ettirildiğini belirtti.

Vali Pehlivan yangından iki ev ile bir ahırın zarar gördüğü bilgisini paylaşarak, “Çok şükür ki can kaybı yaşanmadı. Bu her şeyden önce bizler için bir teselli vesilesi oldu. Şu anda ekiplerimiz tarafından yangında hasar gören yapının temizliği yapılıyor. Hem bina içerisindeki hem de yangın dolayısıyla etrafa saçılan malzemelerin temizlenmesine devam ediliyor. Az önce Muhtarımız ve vatandaşlarımızla görüştük. Ekiplerimizin tespitleri sonucu hasarlı yapının onarımı için gerekli işlemlerin yerine getirilmesiyle ilgili AFAD kanalıyla gerekli desteği sağlayacağız.” dedi.

Yangında evleri zarar gören Altundaşoğlu ailesinin mağduriyetinin giderileceğini belirten Vali Pehlivan, “Bayburt Valiliği olarak bu konuda da desteklerimiz söz konusu olacak. İnanıyorum ki kısa süre içerisinde vatandaşlarımızı tekrar evlerinde barındırma imkanı sağlayacağız.” şeklinde konuştu.

Vali Pehlivan Altundaşoğlu ailesi ile köy sakinlerine geçmiş olsun dileklerini ileterek yangına müdahale eden ekiplere de teşekkür etti.

Vali Ali Hamza Pehlivan’a incelemeleri sırasında İl Jandarma Komutanı Halil Murat Bilgiç, AFAD İl Müdürü Adil Arslan ile Nişantaşı Köyü Muhtarı Abubekir Altundaşoğlu ve köy sakinleri eşlik etti.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.