Vali Ustaoğlu’ndan Yangınzedelere Destek

Vali Ustaoğlu’ndan Yangınzedelere Destek
Yayınlama: 31.08.2016
A+
A-

Vali İsmail Ustaoğlu bugün öğlen sıralarında merkeze bağlı Yukarı Gençosman Köyü’nde çıkış nedeni henüz belirlenemeyen yangına müdahale çalışmalarını yerinde takip etti.

Öğlen saatlerinde köydeki evlerden birinin ahır kısmında yer alan samanların tutuşmasıyla çıkan yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kontrol altına alınmaya başlandı. Yangın söndürme çalışmalarını yerinde takip eden Vali İsmail Ustaoğlu, yangından zarar gören ailelerin yanında olduklarını ifade ederek zararlarının karşılanması noktasında gerekli çalışmalara başlandığı bilgisini verdi. Vali Ustaoğlu yangında herhangi bir can kaybının yaşanmadığını belirterek, “Can kaybı olmaması sevindirici. Tüm ekiplerimiz hepsi burada. Bir an önce hasar tespitlerini yaparak mağdur ailelerimizin gerekli ihtiyaçlarınızı da karşılayacağız. Hasar tespitlerinin ardından gerekli bilgileri Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD)’a bildirerek yapılması gerekenleri de yapacağız. Valilik olarak bizim de yapmamız gereken ne varsa bunları da yapacağız. Şundan emin olun ki devlet her zaman yanınızda olacak ve yaralarınızı da bir an önce saracak. Tekrar geçmiş olsun.” şeklinde konuştu.

Yangında 11 evin kullanılamaz hale geldiğini aktaran Vali Ustaoğlu, Bayburt Belediyesi, İl Özel İdaresi, Demirözü Belediyesi, Bayburt Üniversitesi, Orman İşletme Müdürlüğü itfaiye ekipleri ve özel bir firmaya iş makinelerinin yardımıyla yangının kontrol atlına alındığını söyleyerek maddi kayıp dışında herhangi bir can kaybı yaşanmadığını dile getirdi. Öte yandan köyün etrafını saran dumandan etkilenen hayvanlarını kurtarmak için hayvan sahiplerinin büyük çaba sarf ettiği görüldü. Yangını uzun süren uğraşlarla kontrol altına almayı başaran ekipler soğutma çalışmalarına şu an itibariyle devam ediyor.

Foto Galeri

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.