Yardımlaşma parolasıyla Bayburt Ümit Derneği kuruldu

Yardımlaşma parolasıyla Bayburt Ümit Derneği kuruldu
Yayınlama: 05.08.2021
A+
A-

Bayburt’ta sosyal yardımlaşma ve dayanışma parolasıyla yeni kurulan Bayburt Ümit Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, muhtaç ve kimsesiz ailelere ulaşacak.

Derneğin Kurucu Başkanı Nesli Kocabey ve kurucu yönetim kurulu üyeleri;
Zeynep Karakolcu, Murat Söylemez, Nejla Yağcı, Fatih Telli, Veysel Karani Yazıcıoğlu ve Ayla Daştan bir araya gelerek ilk toplantılarını gerçekleştirdi.
Bayburt’un 2 ilçesi, 178 köyü ve 14 mahallesinde ihtiyaç sahiplerine yardım götürecek olan dernek yöneticileri, gönüllü üyelerini bekliyor.
Konuyla ilgili açıklama yapan Ümit Derneği Başkanı Nesli Kocabey;
“Bayburt’ta gönüllülük esasıyla bir araya gelip yardım bekleyen ailelerimize muhtaç ve kimsesiz insanlarımıza ulaşmak ve onların dertlerine derman olmak için derneğimizi faaliyete geçirdik.
Şimdiden birçok hayırsever Bayburtlu hemşerimiz bizlere yardım ulaşarak yardımda bulundu, ümit derneği inşallah şehrimize umut olacak. Bizle çalışmak gönüllülük esasıyla hareket etmek isteyen herkesi derneğimize bekliyoruz.
Derneğimize ilgi alaka ve desteğinden ötürü Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüze çok teşekkür ediyoruz. Koordineli çalışarak gerçek ihtiyaç sahibi her haneye ulaşmayı hedefliyoruz.” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.