Yetimler için iftar sofrası

Yetimler için iftar sofrası
Yayınlama: 02.06.2018
A+
A-

Bayburt Belediyesi ve İnsanı Yardım Vakfı (İHH) Bayburt Şubesi tarafından yetimler için iftar programı düzenlendi.

Her yıl Ramazan Ayı’nın 15’ine denk gelen Dünya Yetimler Günü dolayısıyla gerçekleştirilen programda organizasyonda emeği olanlara teşekkür eden Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan ramazanın varlık içinde olanların imkânı olmayanları hatırlaması gereken bir ay olduğunu belirtti.

Huzur Duydum

Ak Parti Bayburt Milletvekili Adayı Fetani Battal’da burada yaptığı konuşmada ‘’Bu akşam yetimler ve yetimlerin dostlarıyla, yetimler yetimi ile yürek bağı kurmak amacıyla İHH’nın düzenlediği bu çok anlamlı programda sizlerle beraber olmaktan derin bir huzur duydum. Allah bu konuda emek veren bütün arkadaşlarımıza kolaylıklar ihsan eylesin. ‘’İfadelerini kullandı.

Bu Emanetlere Hepimizin Sahip Çıkması Gerekiyor

Belediye Başkan Yardımcısı Nesimuttin Selçuk ise yetim çocukların küçücük bedenleriyle dünyanın yükünü omuzlamış çok kıymetli evlatlar olduğunu söyleyerek, “Onlar ailelerine, devletimize, milletimize emanettir. Bu emanetlere hepimizin sahip çıkması gerekiyor. İnşallah bu emanetleri koruyup kollayıp yetiştirip devletimize milletimize hayırlı birer evlat olmalarını sağlamak zorundayız.” diye konuştu.

Bu Evlatlarımızla İlgilenmek Zorundayız

Selçuk sözlerini şöyle sürdürdü:

‘’Sevgili Peygamberimizde bir öksüzdü yetimdi. Annesini babasını kaybetmişti. Bir hadis-i şerifinde şöyle buyuruyor:  kim bir yetimi koruyup gözetirse işaret parmağını ve orta parmağı kaldırıp yan yana getirip bunun gibi benimle cennette böyle birlikte olacaklar. Hz. Peygamberimizin bu müjdesini hayatımıza rehber edinip bu evlatlarımızla ilgilenmek zorundayız.  Bununla ilgilenen Başta İHH olmak üzere bütün sivil toplum kuruluşlarını tebrik ediyorum. Çünkü bu hayır yarışı Allah hayırda yarışanları müjdeliyor. Yetimin hakkını yiyenleri de çok yeriyor, cezalandırıyor.’’

Bugünkü İftar Çok Farklı Bir İftar

İnsanı Yardım Vakfı Bayburt Şubesi Başkanı İlhami Polat Bugünkü iftarın çok farklı bir iftar olduğunu ifade ederek her yıl Ramazan Ayının 15’inin Dünya Yetimler Günü olduğunu söyledi ve katılımcılara teşekkür etti.

Program çocuklara çeşitli hediyelerin takdim edilmesiyle sona erdi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.