Yine Engelleri O’nlar Aştı

Yine Engelleri O’nlar Aştı
Yayınlama: 06.05.2013
A+
A-

Yine engelleri O’nlar aştı; Polis Meslek Yüksek Okulu

Polis Meslek Yüksek Okulu Bayburt’ta açıldığı günden beri Bayburt’un yüz akı olmaya devam etmektedir. Polis Meslek Yüksek Okuluna atanan Müdürlerin özverili çalışmaları, tecrübeleri ile öğrencilerin ve halkın büyük sempatisini kazanmaktadır. Yeni Müdürümüz Tahsin DEMİR ‘de bunlardan biri okulu ve öğrencileri ile olan sosyal yaklaşımı yanında halkla olan diyalogu da bir başka sıcakkanlı ve bir o kadar da dedikler gibi o bir Tahsin Baba’dır. Çünkü Okulda sadece Polis yetiştirmekle kalmayıp hep söylediği bir görüşü vardır bulunduğu yöreyi de tanıyıp benimsemek öğrencilere de orayı muti vize edip halkla beraber birlikte çözüm arayıp engelleri aşmaktır.

Polis Meslek Yüksek Okulu SODES ve ÖDES Projeleri kapsamında son üç-dört yıl içerisinde toplum yararına olmak üzere bir çok projeyle halkın beğenisini kazanarak polis-toplum işbirliği içerisinde engelleri aşmaktadırlar. Bu sefer engellilerle engelleri aştılar. Tabii ki bunun için Müdürü Tahsin DEMİR ve proje koordinatörü Mutlu ADAK olmazsa olmazların başında gelir. Çünkü her başarının altında öz verili çalışma ve ekip oluşturmaktadır. Mutlu ADAK bu projelerin mimarı olarak polis- halk işbirliği diyalogu arasında köprü kurarak projeler sayesinde halkı bilinçlendirmeye yönelik konularda, gençleri geleceğe ışık tutacak sosyal ve sportif faaliyetlerle birlikte çalışmalar devam etmektedir. Bunun en güzeli ise her zaman sadece bu dünyada değil öbür dünya da da yer edinmek hayır duasını kazanmaktır.

İşte Polis Meslek Yüksek Okulu ÖDES Projesi kapsamında engelli insanların da yanında olarak onları topluma kazandırmak ve varlıklarını hak ettikleri değeri kazanmak için hep beraber engelleri aşmak için bir çok projeyi başarı ile yürütmektedirler. Bu kapsamda onlar için spor, eğitim, kültür ve beceri konusunda değişik bir çok programlar düzenlenmekte ve halkın ve ailelerinin hayır dualarını almaktadır. Yine engelli bir müzisyen olan daha önce yine konser veren Bilal GÖREGEN’in bir birinden güzel parçaları kendi ağız mimik ve yorumuyla hem polis okulu öğrencileri hem de engelli insanların katılımıyla coşkulu bir hava içerisinde geçmiştir. Bilal GÖREGEN’in samimi konuşmaları Belediye Başkanına, Okul Müdürüne ve Mutlu ADAK ‘a olan diyalogu konserde havayı daha da kaynaştırmıştır.

Daha önce de söylediğim tek sözüm; Bayburt’ta kültürel etkinliklerinin öncüsü demiştim evet doğru başka etkinlik yapılacak daha eğitim kurumu bulunmadığından böyle faaliyetlerin devamı yine Polis Meslek Yüksek Okulunda gerçekleştirildi. Polis Meslek Yüksek Okulu öğrencileri yetiştirilirken suçluyu yakalamak eğilimi değil; onun topluma kazandırmak için çaba sarf etmek yönünde olmasıdır. Bunun için eğitim ve öğretim de öncelik Polis Toplum içerisinde sosyal, kültürel ve hayata objektif bakmakla onlarla iç içe yaşamayı öğrenmektir. Bununla da kalmayıp topluma engellilerinde yanlarına alarak engelleri aşmaktadırlar.

Polis Meslek Yüksek Okulunda ki programa Belediye Başkanı Hacı Ali POLAT, AK Parti İl Başkanı Yusuf ELÇİ  ve Bayburt Tarih Kültür ve Edebiyat  Derneği Başkanı Fatih DÜNDAR, Beyaz Ay Derneği Başkanı Uzmanlar Özel Rehabilitasyon Okulu yöneticisi Serhat KILIÇ ile Polis Okulu öğrencileri, engeliler ve aileleri katıldı. Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Tahsin DEMİR; Bu tür faaliyetlerle halk-polis arasında kültürel dostluğu kurmak ve öğrencilere de etkinlik yapılması sağlanmaktadır. Büyük bir beğeni ile izlenen konser sonunda; Bilal GÖREGENE Belediye Başkanı ve Okul Müdürü tarafından teşekkür Belgesi ve hediyeler takdim edildi.

Bunlarla da kalmadılar; Sosyal faaliyetlerine, engellilerle eğlence programlarıyla da onların gönüllerini alarak onları gönüllerince eğlendirdiler görülüyor ki; geleceğin Polis adayları toplumun her kesiminin yanında olup halkın –Polis işbirliğinin bundan sonraki programlarla da daha da pekişecektir.

Nahit İMAÇ

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.