Bayburt Portalı

Bayburt’ta Dede Korkut Akşamları

Reklam
Bayburt’ta Dede Korkut Akşamları

Bu yıl 24.’sü düzenlenen Dede Korkut Şölenlerinin ikinci ve üçüncü gününde de coşku artarak devam etti.

Etkinlikler kapsamında Şair Zihni Kent Ormanında bulunan Amfi Tiyatro’da gerçekleşen programın ikinci gününde Bayburt Bar ekibi ve Azerbaycan’dan gelen Kafkas dans topluluğunun sergilediği folklor gösterileri ilgiyle izlendi.

Karadeniz müziğinin son yıllarda yıldızı parlayan temsilcisi ünlü grup İmera seslendirdiği Karadeniz türküleri ve birbirinden güzel parçalarla Bayburtlulara unutulmaz bir gece yaşattı. Bayburt’ta Karadeniz rüzgârı estiren İmera’nın seslendirdiği hareketli parçalara horonlarla eşlik eden vatandaşlar eğlenceye doydu.

Etkinliğin üçüncü gününde Gümüşhane Belediyesi Gümüş Dans Grubu’nun sergilediği folklor gösterileri ilgiyle izlendi. Halk oyunlarından sonra sahne alan Türk ve Azerbaycan müziğinin güçlü sesi Azerin Türk ve Azerbaycan türkülerinin en güzel örneklerinden oluşan repertuarını dinleyenlerin beğenisine sundu. “Sarı Gelin” türküsü ve “Çırpınırdı Karadeniz” marşlarını da seslendirsen Azerin, Bayburtluları mest etti.

Azerin’nden sonra Türk Pop Müziğinin son yıllarda yıldızı parlayan isimlerinden İlyas Yalçıntaş sahne aldı. Yalçıntaş seslendirdiği birbirinden güzel şarkılarla Bayburtlulara unutulmaz bir gece yaşattı.

 

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ