Bayburt Portalı

İnternete erişim engeli

Reklam
İnternete erişim engeli

İstanbul Adalet Sarayı’nda Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın rehin alınmasıyla ilgili görüntü, ses ve fotoğrafların yayınlandığı sitelere erişim engeli getirildi. Siteler arasında Twitter ve Youtube’un da bulunduğu belirtildi. İstanbul…

İstanbul Adalet Sarayı’nda Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın rehin alınmasıyla ilgili görüntü, ses ve fotoğrafların yayınlandığı sitelere erişim engeli getirildi. Siteler arasında Twitter ve Youtube’un da bulunduğu belirtildi.

İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimi Bekir Altun, terör savcılığının talebi üzerine kapatma kararı verdi. Kararda, saldırı olayıyla ilgili bazı sitelerde resim, video ve ses kayıtlarının yayınlandığı belirtildi. Bazı yargı ve emniyet mensuplarının görüntülerinin de yayınlandığı kaydedildi. Bu yayınlarla kamu düzeni ve güvenliğini tehlikeye sokacak yorumlar yapıldığı, halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek suçunun işlendiği ifade edildi.

Bu nedenlerle milli güvenliğin ve kamu düzeninin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi ve kamu görevlileriyle vatandaşların internet ortamında yer alan yasa dışı içerikler nedeniyle mağdur olmaması, hak ve özgürlüklerin muhafaza edilmesi için internet ortamında yayınlanan ve tespit edilebilen 166 internet adresinden öncelikle içerikten çıkarılmasına karar verildi. Tespit edilebilen diğer adreslerden de bu içeriklerin kaldırılmasına karar veren mahkeme, bunun mümkün olmadığı durumda erişimin engellenmesini kararlaştırdı. Teknik olarak erişimin engellenememesi veya ilgili içeriğe erişimin engellenmesi yoluyla ihlalin önlenemediği durumlarda internet sitesinin tümüne yönelik erişimin engellenmesine hükmedildi.

Engellenen siteler arasında Twitter ve Youtube’un da yer aldığı ifade edildi.

CİHAN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ