100. Yılında Çanakkale Ruhu

100. Yılında Çanakkale Ruhu
Yayınlama: 23.03.2015
A+
A-

Gençlik Spor Bakanlığı 2014 Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında finanse edilen Bayburt Üniversitesi ÜNİ-BAYDER Öğrenci Kulübü tarafından yürütülen “Bilinçli Gençlik, Kimlikli Gelecek” Projesi faaliyetleri kapsamında Çanakkale Savaşlarının 100. Yıl dönümünde bir konferans organize edildi.

Bayburt Gençlik Merkezi, ÜNİBAYDER, Bayburt Tarih Kültür ve Edebiyat Derneği ile Bayburt Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ŞADDER)’in ortaklaşa düzenlediği program Bayburt Gençlik Merkezinde gerçekleşti, özellikle gençlerin yoğun ilgi gösterdiği konferansa katılım yüksekti.

Programa, Bayburt Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cengiz Karakaşoğlu, Gençlik Merkezi Müdürü Şerif Bayram, Bayburt Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ŞADDER) Başkanı Haluk Akkoyunlu, Bayburt Tarih – Kültür ve Edebiyat Derneği (BAYDER) Başkanı Fatih Dündar, BAYDER Yönetim Kurulu, ÜNİ BAYDER Başkanı Ufuk Kiper, gençler ve vatandaşlar katıldı.

Programa Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları,  tüm gazilerimiz ve Şehitlerimiz ansına saygı duruşu akabinde İstiklal Marşı okunarak başlandı.

Sinevizyon gösteriminin ardından ise Çanakkale Savaşlarının 100. Yıl dönümünde“ Çanakkale Ruhu” konulu konferansı Bayburt Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Haluk Akkoyunlu verdi.

Akkoyunlu konuşmasında Çanakkale’yi geçilmez yapan askerlerimizin vatan sevgisinden, cesaretinden örnekler vererek, bu savaşın tarihimizdeki önemini vurguladı.

Konferans sonunda Haluk Akkoyunlu’ya Bayburt Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cengiz Karakaşoğlu ve Bayburt Tarih – Kültür ve Edebiyat Derneği (BAYDER) Başkanı Fatih Dündar tarafından şükran plaketi ve kitap seti hediye edildi.

 

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.