Bahattin Güneş, sezonu değerlendirdi

Bahattin Güneş, sezonu değerlendirdi
Yayınlama: 13.05.2015
A+
A-

Bayburt Grup Özel İdare Gençlikspor Teknik Direktörü Bahattin Güneş, “Belki Bayburt halkının beklentilerine cevap veremedik ama 12 yıldır amatör olan bir takımın profesyonel ligdeki ilk sezonunda aldığı bu sonuç başarıdır” dedi.

Güneş, Bayburt taraftarından övgüyle bahsettiği, Kazım Şeker ve Gökhan Özkan’ın takımdan gönderilme süreçlerine de değindiği açıklamasında şunları kaydetti:

“Biz Bayburt’a 14 haftada geldik ve 21 puanımız vardı. Geride kalan 26 haftada 42 puana ulaştık. Beklediğimiz bir sonuç değildi. Rakipleri gördükten sonra daha iyi sonuçlar alabilirdik diye düşünüyorum. Bunda bizim eksikliğimiz var ama uğradığımız haksızlıklar da var. Bizi seyreden takımlar da bunu söylüyor. Şunu söyleyebilirim sezon başında gelseydik daha farklı düşüncelerle, daha iyi oyun anlayışıyla olurdu diye düşünüyorum.”

“Gönül isterdi ki daha iyi oyuncular alalım”

“Böyle inançlı ve karakterli futbolcularla çalıştığım için çok mutluyum. Kendi kimliklerini daha iyi yansıtabilirdiler. Bu arada genç oyuncular kazandık, bazı oyunculardan ise yaralanmadık. Belki Bayburt halkının beklentilerine cevap veremedik ama 12 yıldır amatör olan bir takımın profesyonel ligde yaşadığı ilk sezonda aldığı bu sonuç başarıdır. Devre arasında 11 transfer yaptık. Diğer kulüpler gibi çok büyük paralar harcamadık. Kupayla beraber ligi götürdüğümüz için rekabet ortamı olsun istedik. Nokta transfer yapmadık. Menemen’de Bayburtlu santrafor vardı, parasını bile verdik ama gelmedi. Bunu yapamayınca Trabzon’daki oyunculara yöneldik. Bugün Hayri Mert 19 yaşında onu kazandık. Tevfik’ten zaman zaman yararlandık ama memnun olmadığım oyuncularda vardı aralarında. Emre Özivgen bu ligin üstünde olmasına rağmen beklentiye cevap vermedi. Yener mesela inanılmaz başarılı performans gösterdi, takımın en başarılılarından bir tanesi. Dediğim gibi nokta transfer yapmadık, biz bunları aldık şampiyon oluruz diye de düşünmedik. Gönül isterdi ki daha iyi oyuncular alalım.”

Kazım Şeker ve Gökhan Özkan neden gönderildi?

“Kazım Şeker’in gönderilmesinde mesela tepki aldık. Kendisi Bayburt’a hizmet etmiş ve karşılığını da fazlasıyla almıştır. Kazım’ın olayında benim tarafımdan gelişen bir şey olmadı. Takım kaptanı olarak takıma sahiplenmesi gerekirken, Kayseri Şeker maçında 4-1’den sonra değişince zaten tavrını orada gösterdi. Ona rağmen Ankara’ya izin istedi, izin verdik antrenmana gelmedi. Yine affettik, geldi antrenmana çıktı. Kupa maçında genç oyuncuları denemek için Kazım da dahil bazı oyuncuları oynatmadım. Daha sonra terk edip gitti. Ben bunları uydurmuyorum. Karşı karşıya gelelim, konuşalım. Bunun kabul edilmesi lazım. Ben herkesin yüzüne karşı konuşan biriyim. Katkısı olan bir oyuncumuzdu, taraftar tepki gösterdi ama burada kesinlikle bir hatam yok. Bize beyin olarak katılsaydı güzel olurdu. Gökhan Özkan ise, Etimesgut maçında kötü oynarken seyirciyle tartışma içerisine girdi. Biraz genç çocuk ve ilk kez Bayburt’ta profesyonel oldu. Ben o maçta tepki olmasına rağmen dışarı almadım. Devre arasında kulüp başkanımız soyunma odasında kendisine daha iyi olması yönünde bir şey söylerken, tavırlı cevap verdi ve hakaret etti. Kulübün üzerine çıkılamayacağından dolayı yönetim kurulu kararı ile gönderildi. Çok ihtiyacım olmasına rağmen bu karara destek verdim.”

“En iyi taraftar bizde”

“En iyi taraftar bizde, bunu hep söyledim. İnanılmaz bir taraftarımız var. Ben burada gördüğüm taraftar desteğini başka yerde görmedim. Rize-Trabzon maçında 500 kişi vardı. Burada her maç en az 2 bin 500 kişi var. Onlara daha iyi layık olmamız lazım ama biz savurgan da olmadık. Küçük bir şehirde ekonomik olarak savurganlık yapamazdık. Taraftarımızın bir bölümüne kırgınlığımız oldu. Ligde kalma mücadelesi verilen son maçlarda hakaret eder seviyeye geldiler. Son Kayseri Şeker maçında ise maçı verseydik diye düşündüler. Bizim karakter yapımızda böyle bir durum olamazdı. Biz aynı durumda olsak bize kimse acımazdı. Kayseri Şeker’e üzüldük ama bizim  için doğru olan neyse onu yaptık.”

“Bayburt halkını çok sevdim”

“Bayburt halkını çok sevdim. Doğduğum bir şehir gibi. Büyükşehirde yaşıyorum bu kadar mutlu olmadım. Son 10 senemde bu kadar mutlu olduğum bir yer görmedim. İnsanları tam kafama göre, bu duyguları oyunculuk yıllarımda yaşamıştım. Sohbet, dostluk çok önemliydi. İnanılmaz bir insanı var Bayburt’un. Sevecen, muhabbeti seven, kalpleri temiz insanlar var Bayburt’ta. Dostlarımdan ayrıldığım için de burukluk yaşıyorum. Gelecekte ne olur bilemiyoruz. Başkan var, yönetim kurulu var onlar kararı verecek. Hakkımızdan hayırlısı olsun.”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.