75. Yıl Anaokulu’nda Kızılay Etkinliği

75. Yıl Anaokulu’nda Kızılay Etkinliği
Yayınlama: 08.11.2015
A+
A-

Türkiye’nin en eski ve en büyük sivil toplum kuruluşlarında biri olan Kızılay Derneği yıl boyunca çeşitli etkinliklerle faaliyetlerini sürdürmektedir.  Her yıl 29 Ekim – 4 Kasım tarihleri arasında Kızılay Haftası’nı kutlarız. Bu yıl ki en anlamlı etkinliğini Bayburt 75.Yıl Anaokulu bahçesinde insanların dikkatlerinden kaçmayan, izleyenlerin ilgi odağı haline gelen bir birinden güzel animasyon çalışmaları,  çocukların kendi el becerileriyle yapmış oldukları  Kızılay’ın anlam ve önemini belirten  resimler, aş tenceresi, sağlık figürleri, Kızılay çadırı, yardım kumbarası  ve öğrencilerin kendilerini birer Kızılay gönüllüleri olarak rol almalar etkinliği daha renklendirdi.  Bu heyecan ayrıca Kızılay’ın araçlarının yanında, kan alma aracında öğrenci velilerinin de kan vererek kampanyaya destek vermeleriyle daha da güçlenmiştir.

Bayburt Kızılay Şubesi ile Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlemiş oldukları bu etkinliğe Vali Yusuf  ODABAŞ, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan UĞURLU, Garnizon Komutanı, Milli Eğitim Müdürü Seydi DOĞAN. Müdür Yardımcısı Kemalettin YILDIRIM, Kızılay Bölge Müdürü Dr. Abdullah ÜZER, Bayburt Kızılay Şube Başkanı Fikret PAKSOY ve öğrenci velileri katılımıyla yapılmıştır.

Konu hakkında bilgi veren Bayburt Kızılay Şube Başkanı Fikret PAKSOY Kızılay ilimizde her yıl yapılan etkinliğine bu yıl ev sahipliğini 75. Yıl Anaokulu tarafından destek verilerek geleceğimiz çocuklarımıza Kızılay’ın anlamı ve önemi hakkında bilgilendirmek onların daha duyarlı bir toplum ferdi olarak yetişmelerini sağlamaktır. Bu konuda projeksiyon cihazlarıyla, resim, hikaye, broşür,  animasyon ve kitle iletişim araçlarıyla çeşitli etkinlikler kan verme bilincini aşılamaktır.

Kızılay Bölge Müdürü Dr.Abdullah ÜZER ise böyle bir günde kendilerini yalnız bırakmayan başta devlet protokolü olmak üzere Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bayburt Kızılay Şube Başkanı Fikret PAKSOY’a teşekkür ederek 75 Yıl Anaokulu Müdürü Senem DAŞTAN’a programa katkılarından dolayı Vali Yusuf ODABAŞ ile birlikte bir plaket takdim etti.

Bölge Müdürü Dr.Abdullah ÜZER Türk Kızılayının ülkemizin barışta ve savaşta bütün olağan üstü hallerde ve halkımızın bütün kan ihtiyacı karşılamakta öncü kuruluştur. Onun için bu etkinlikler çerçevesinde proje kapsamının  amacı olan  çocuklarda yardım farkındalığı konusunda  Geleceğe Kan verme konulu çalışmalarından dolayı çocukları ve gençleri daha bilinçli olarak  hazırlamak, şimdiden çocuklarımıza bu gönüllülük duygusunu  aşılayarak  destek vermelerini sağlamaktır.

75 Yıl Anaokulu Müdürü Senem DAŞTAN ise Kızılay’ın öğrencilerine tanıtım için başvurdukları bu konuda kendilerini farkındalık yaratmak istedikleri Kızılay’ında böyle bir çalışması olduğundan isabet olduğu, öğrencilerimizin bu küçük yaşta yardım sever, paylaşma, dayanışma ve birlikte hareket etme gibi toplumsal bilinci aşılayarak kendilerini eğlenerek, sosyal faaliyetler aracılığıyla konu hakkında resim, hikaye, yarışma tiyatro gibi  bire bir görsel etkinlik çerçevesinde tanıtmaktır. Bundan dolayı Kızılay Bölge Müdürlüğüne, Bayburt Şube  Başkanlığına   ve öğrenci velilerimize, tüm katılımcılara teşekkür etti.

Haber: Nahit İMAÇ

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.