Cirit Müsabakaları Nefes Kesti

Cirit Müsabakaları Nefes Kesti
Yayınlama: 16.07.2016
A+
A-

22. Uluslarlarası Bayburt Dede Korkut Kültür ve Sanat Şölenleri kapsamında atlı cirit spor takımlarının müsabakaları nefesleri kesti.

Dede Korkut Şölenlerinin geleneksel bir parçası haline gelen cirit müsabakalarında; Bayburt Atlı Spor Kulübü ile Erzurum’dan gelen Haydar Han Atlı Spor Kulübü,  Balca Atlı Spor Kulübü ile Erzurum yine takımı olan Osmanlı Atlı Spor Kulübü arasında gösteri yapıldı.

Bayburt Belediyesi cirit sahasında Erzurum bölgesinden gelen Arzu Kırıt hakemliğinde gerçekleşen müsabakalarda at binip cirit atmadaki hünerlerini sergileyen ciritçiler, davul-zurna eşliğinde izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı. Yeden yetmişe yüzlerce vatandaşın heyecanla izlediği müsabakalar oldukça çekişmeli geçerken kazanan taraf yine dostluk oldu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Belediye Başkanı Mete Memiş, Vali Yardımcısı Recep Höl, Samsun İlkadım ilçesi Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İl Genel Meclis Başkanı Yusuf Elçi, Ak Parti İl Başkanı Hakan Kobal, Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Faruk Kılıçaslan ve cirit severlerin izlediği müsabakalar sonunda, Bayburt Belediye Başkan Yardımcısı Nesimuttin Selçuk tarafından kulüp başkanlarına plaket takdim edildi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.