91 Eser, Bir Hafta Görücüde Kaldı

91 Eser, Bir Hafta Görücüde Kaldı
Yayınlama: 18.11.2014
A+
A-

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 91. yıl etkinlikleri kapsamında Uluslararası Bayburt Sanatçılar Derneği 91. yılına 91 eserle selamlama sergisi gerçekleştirdi.

7 kasım – 14 Kasım tarihleri arasında fotoğraf ve resim dalında ilimizden ve il dışından katılan sanatçılara ait eserlerden oluşan 91 eser görücüye çıktı.

Bayburt Şair Zihni Kültür Merkezinde sanatseverlerle buluşan; Nilay Yazıcı , Gülden Dogan , Recep Koçhan. Feridun Hacıhasanzade, Nika Kaçar, Derya Aydedim, Ülkü Koçan, Yüksel Akdaş, Özlem Dogan, Leyla Arık Öztürk, Hasan Basri Akdaş, Nermin Tetik, Mahmut Işık, Habip Yalcın, Cahit Yeşilyurt ve Recep Bayram’a ait eserler büyük beğeni topladı.

Sergiye bir çok Bayburtlu sanatçının yanı sıra kendi alanlarında bulundukları yerlerde başarılar sergileyen fotoğraf ve resim sanatçıları da katkı sağladı.

Kültür ve sanatın gelişimine katkı vermek için gerekli çalışmaların devam edeceğini belirten Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Ülkü Koçan, “İlk defa Cumhuriyet kutlama etkinliklerinde Bayburt’ta bir sergi gerçekleştirdik. Katılım sağlayan, katkılarını esirgemeyen bütün sanatçı dostlarıma ve sanatseverlere teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. ayhan uyar dedi ki:

    öncelikle bayburt ta böyle bir sergi açanları kutluyorum…sanat bayburt ta hakikaten var oluyor..olmayada devam edecektir.Başta organizasyon işlerini çok iyi başaran dernek başkanı ülkü beyi kutluyorum…böylesi çalışmaların ilimizin kültürünü genişleteceginden eminim..
    koçan ailesine sevgilerimizle…iyiki varsınız…..