91 Yıla 91 Eserle Selamlama

91 Yıla 91 Eserle Selamlama
Yayınlama: 29.10.2014
A+
A-

Cumhuriyetimizin kuruluşunu 91 yıl etkinlikleri kapsamında Uluslararası Bayburt Sanatçılar Derneği bir dizi kültür ve sanat etkinlikleri hazırlıklarına başladı.

7 kasım – 14 Kasım 2014 tarihleri arasında Bayburtta gerçekleştirilecek etkinlikler fotoğraf ve resim dalında il dışından katılan sanatçılara ait eserlerden oluşan “91 yıla 91 eserle selamlama” adı altında ulusal ölçekli karma sergi ile başlanılacak.

Sergiye bir çok Bayburtlu sanatçının yanı sıra kendi alanlarında bulundukları yerlerde başarılar sergileyen fotoğraf ve resim sanatçılarımızın katılımları ile gerçekleştiriliyor.

Ulusal ölçekli karma Sergiye il dışından katılan sanatçılarımız. Nilay Yazıcı , Gülden Dogan , Recep Koçhan. Feridun Hacıhasanzade, Nika Kaçar, Derya Aydedim, Ülkü Koçan, Yüksel Akdaş, Özlem Dogan, Leyla Arık Öztürk, Hasan Basri Akdaş, Nermin Tetik, Mahmut Işık, Habip Yalcın, Cahit Yeşilyurt, Recep Bayram yanı sıra Erzurum Atatürk üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğrencileri destekli sergi 7 kasım 2014 cuma günü Bayburt Şair Zihni Kültür Merkezinde sanatseverlerle buluşacak.

Bölgesel manada kültür ve sanatın gelişimine katkı vermek için gerekli çalışmaların devam edeceğini söyleyen dernek yönetim kurulu başkanı koçan söyle devam etti: Bayburtun kültürel manada gelişim sürecine kendi alanımızdaki katkılarımız devam edecektir. Bulunduğu konumu itibari ile Bayburt kendini bu alanda tescillemiş bir il konumundadır. Bizler yerel kültürün gelişim sürecinde yer alabiliriz…fazlasına gücümüz zaten yetmez..dolayısıyla ne herhangi bir kurum yada şahıslarla yarış içerisinde olmadık olmayız da…biz bu konuda yönetim kurulu olarak bulunduğumuz yeri biliriz.Dernek olarak tüzügümüzdeki yazılı olan etkinlikleri bu toplumun her kesimi ile buluşturmayı hedefliyoruz…Önemli günler ve programlarda dernek olarak üzerimize düşen ne ise yapmaya hazırız..Sanırım Türkiye£de ilk defa bir ilde Cumhuriyet kutlama etkinliklerinde Bayburt ta bir sergi ile kutlanılacak..Bu bizim ne kadar dogru bir kara verdiğimizin bir ifadesidir.Gelişime…değişime devam edeceğiz..

Etkinliğimizin oluşumuna ciddi manada destek sağlayan Bayburt devlet hastanesi Kamu birliği genel sekreteri Sayın Dr. Hulki Aşır bey e sanatı ve sanatçıyı desteklemelerinden dolayı Yönetim kurulum ve sanatçılarmız adına teşekkürlerimi sunarım. Bu sergiye katılan bir çok sanatçımız eserlerini bizlerin talepleri dogrultusunda Bayburt Aile sosyal politiklar il müdürülüğümüze bağlı Memnune Evsen Huzurevine sanatçılar tarafından eserleri bağışlanmıştır..Eserlerini bagışlayan Gülden Dogan , Nermin Tetik. Feridun Hacıhasanzade, Ülku Koçan, Recep Koçhan, Recep Bayram, Leyla Arık Öztürk, Habib Yalçınkaya, Nika Kaçar ve Cahit Yeşilyurt a bu duyarlı davranışlarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Sergi sonrası İl müdürümüz Sayın Hayrettin Pala bey e sanatcılar adına eserleri teslim edecegiz.Bundan sonraki sergilerimiz de bu tür kurumların desteklenmesi adına eser bağışlarımız devam edecektir.

7 Kasım 2014 cuma günü açılacak olan karma sergi için her detay için iyi bir organizasyon içinde olan dernek başkanı Koçan, bu etkinliklerin oluşumundaki başarılarını da geçmişte görmüştük..Cumhuriyete yakışan bir etkinlik olacağına inandığımız bu projeniin sanat severler tarafından kaçırılmaması gereken bir etkinlik olacak.91 yıla 91 eserle selamlama…

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.