Ak Parti’nin Bayburt Belediye Başkan Adayı ‘Mete Memiş’

Ak Parti’nin Bayburt Belediye Başkan Adayı ‘Mete Memiş’
Yayınlama: 18.01.2024
A+
A-

Bayburt Portalı – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart yerel seçimleri için Bayburt Belediye Başkan Adayı’nı Mete Memiş olarak açıkladı.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da düzenlediği aday tanıtım toplantısında 48 belediye başkan adayını tanıttı. 2024 yerel seçimlerinde Bayburt Belediye Başkan Adayı Mete Memiş oldu.

2014-2019 yıllarında Bayburt Belediye Başkanlığı görevinde bulunan Mete Memiş, beş yıllık bir aradan sonra 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde tekrar Bayburt Belediye Başkanlığı için Ak Parti’den aday gösterildi.

Memiş’in adaylığı, yerel siyasette önemli bir hareketlilik getirirken, 2024 yerel seçimlerinin Bayburt’ta AK Parti ile MHP arasında büyük bir rekabete sahne olması bekleniyor.

Mete Memiş kimdir?

1964 yılında Bayburt’ta doğdu. İlk ve orta öğretimini Bayburt’ta, lisans eğitimini 1985 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Matematik bölümünde tamamladı.

Mesleğe Kars/Kağızman’da başladı ve Bayburt Lisesi’nde matematik öğretmenliğinin yanı sıra müdür yardımcılığı yaptı. Ardından özel sektöre geçiş yaparak Bayburt Güven Dershanesi’nde müdür olarak çalıştı. Sonrasında Erzincan Güven Dershanesi’nde idareciliğe ve matematik öğretmenliği yaptı.

30 Mart 2014 Mahalli İdareler seçiminde Bayburt Belediye Başkanı seçilen Memiş, evli ve üç çocuk babası.

Kaynak: Bayburt Portalı

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 3 Yorum
  1. İsimsiz dedi ki:

    Mete Memiş Bayburt için en hayırlısı şimdiden başarılar

  2. Yıldırım dedi ki:

    Mete Memiş’in tekrar Bayburt Belediye Başkanlığı için aday gösterilmesi Bayburt için büyük bir fırsat. Başarılar

  3. Gülcan dedi ki:

    Başarılar dilerim, Bayburt için güzel bir seçim olacak gibi görünüyor.