Bayburt Üniversitesi’nde 29 Ekim Coşkusu

Bayburt Üniversitesi Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından cumhuriyetimizin ilanının 94’üncü yıl dönümü kutlamaları kapsamında 30 Ekim 2017’de bir program düzenlendi.

Bayburt Üniversitesi’nde 29 Ekim Coşkusu
Yayınlama: 01.11.2017
A+
A-

Bayburt Üniversitesi Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından cumhuriyetimizin ilanının 94’üncü yıl dönümü kutlamaları kapsamında 30 Ekim 2017’de bir program düzenlendi.

Bayburt Üniversitesi Eğitim Fakültesi Konferans salonunda düzenlenen etkinliğe, Bayburt Valisi Sayın Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkanı Mete Memiş, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, kurum amirleri, vatandaşlar, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Program, Bayburt Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve fotoğraf sanatçısı İmran Uzun tarafından düzenlenen “Işık, Renk, Anlam” adlı kişisel fotoğraf serginin açılısıyla başladı. Sergi açılışını Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkanı Mete Memiş, ve Rektör Prof. Dr. Selçuk Coşkun’un katılımıyla birlikte gerçekleştirdi. Şehitlerimize hitap eden sergi hakkında bilgi veren İmran Uzun, serginin 10 kıta olan İstiklal marşının  her mısrasını bayrak temalı fotoğraflara anlatılması temeline dayandığını ifade etti. Fotoğrafların % 80’inin gece çektiğini söyleyen Uzun, bundan dolayı sergiye ışık renk ve anlam adını verdiğini belirtti.

Sergi açılışından sonra program konferans salonunda devam etti. Burada bir konuşma gerçekleştiren Bayburt Üniversitesi Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hülya Kodan Cumhuriyet ruhunun heyecanlı, meraklı, araştırıcı, yaratıcı bir çocuk ruhu olarak nitelendirerek Bayburt Üniversitesi Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezinin bu ruh doğrultusunda yeni nesiller yetiştirme gayretinde olduğunu söyledi.

Salondaki etkinlikte öğrenciler tarafından şiir ve müzik dinletisi sunumu yapıldı. Halk oyunları gösterileriyle devam eden program son olarak ‘Şehidimden Mektuplar’ adlı tiyatro eserinin canlandırması ile sona erdi.

Bayburt Üniversitesi Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araşştırma Merkezi tarafından Cumhuriyet Bayramı Kutlama Programı, Bayburt Üniversitesi Eğitim Fakültesi Konferans salonunda düzenlenen etkinliğe, Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan, Hanımefendi Yıldız Pehlivan, Belediye Başkanı Mete Memiş, Hanımefendi Zeynep Memiş, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, Hanımefendi Rüveyde Coşkun, Bayburt Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Ufuk Sami Günel, Kurum Amirleri Akademik ve İdari Personel, Öğrenciler ve Bayburt Halkı

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.