Anne Üniversitesinde mezuniyet heyecanı

Anne Üniversitesinde mezuniyet heyecanı
Yayınlama: 14.12.2019
A+
A-

Bayburt Üniversitesi, Kadın ve Aile Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından hayata geçirilen Anne Üniversitesi kapsamında, eğitimlerini tamamlayan katılımcılar için mezuniyet töreni düzenlendi.

Anne Üniversitesi faaliyetleri kapsamında eğitimlerini tamamlayan katılımcılar ve aileleri Prof. Dr. Gökhan Budak Konferans Salonunda gerçekleşen törende, mezuniyet için bir araya geldi.

Anne Üniversitesinde iki haftalık eğitim süreci boyunca verilen derslerin derlendiği kısa bir film gösterisi ile başlayan programda Bayburt Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Selçuk Coşkun bir konuşma yaptı.

Rektör Coşkun, Bayburt Üniversitesi çatısı altında şimdiye kadar birçok değişik etkinlik ve programların yapıldığını fakat en çok dikkat çeken ve en çok memnuniyet duyulan etkinliklerden birinin Anne Üniversitesi olduğunu söyledi. Anne Üniversitesi öğrencilerine ve eğitimlerin verilmesinde gönüllü olarak görev alan Bayburt Üniversitesi personellerine teşekkür eden Coşkun, aile biriminin temel taşı olan annelere yönelik faaliyetlerin Anne Üniversitesi kapsamında gelecek dönem içerisinde de devam edeceği müjdesini de verdi.

Alanında uzman kişiler tarafından, anne-baba-çocuk ilişkileri, ilk yardım ve gıda güvenliğine yönelik eğitimlerin verildiği süreci başarılı şekilde tamamlayan katılımcılara mezuniyet belgeleri ve eğitimlerin verilmesinde gönüllü olarak görev alan akademisyenlere teşekkür belgeleri Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun ve üniversite yöneticileri tarafından takdim edildi.

Törene, Rektör Prof. Dr. Selçuk Coşkun ve eşi hanımefendi Rüveyda Coşkun’un yanı sıra rektör yardımcıları Prof. Dr. Süleyman Çiğdem, Prof. Dr. Hanefi Bayraktar ve Prof. Dr. Metin Uçurum, Bayburt Üniversitesi Genel Sekreteri Dr. Öğr. Üyesi Ufuk Töman ile Anne Üniversitesinde görevli akademisyenler, öğrenciler ve aileleri  katıldı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.