Arıcılık Araştırma Merkezi için Ağbal’a teşekkür

Arıcılık Araştırma Merkezi için Ağbal’a teşekkür
Yayınlama: 04.06.2015
A+
A-

Bayburt Arıcılar Birliği Başkanı Yaşar Mutlu, Arıcılık Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin AK Parti Bayburt Milletvekili adayı Naci Ağbal’ın girişimi ile kurulduğunu belirtti.

Mutlu, yaptığı yazılı açıklamada, arıcılık açısından Bayburt’un çok uygun bir il olduğunu ve bugüne kadar arıcılığın kentte istenilen düzeylerde yapılamadığını bildirerek, “Arıcılık açısından tam bir potansiyel olan ilimize, Bayburt Üniversitesi Aydıntepe Meslek Yüksek Okulu yerleşkesinde kurulan Arıcılık Araştırma ve Uygulama Merkezi ile birlikte Bayburt arıcılık yönünden bir merkez durumuna gelecektir” dedi.

Maliye Bakanlığı eski Müsteşarı Naci Ağbal’ın AK Parti’den Bayburt Milletvekili adayı gösterilmesinin hemen ardından kente gelerek çalışmalarına başladığını kaydeden Mutlu, “AK Parti Bayburt Milletvekili adayı Naci Ağbal, Bayburt adına yaptığı tüm alanlarda ki çalışmalarında olduğu gibi ilin önemle potansiyellerinden olan arıcılık alanında da çalışmalarına hemen başladı. Bu çalışmalırı kapsamında da Bayburt Arı Yetirtiricileri Birliğimizi de birçok defa ziyaret etti. Bu ziyaretlerde ilin arıcılık potansiyeli ile bilgileri biz kendisine ilettik. Bu görüşmelerde arıcılık için Bayburt’un geleceğinin önemine dikkat çeken Sayın Ağbal, ilimizde Arıcılık Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin açılması için YÖK başkanı ile hemen irtibata geçti” ifadelerini kullandı.

Mutlu, Ağbal’ın bu girişiminin ardından Aydıntepe Meslet Yüksek Okulu bünyesinde Arıcılık Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin kurulduğunu anımsattığı açıklamasınnda şöyle dedi:

Arıcılık Araştırma Merkezi için Ağbal'a teşekkür“Her alanda gelişen dünyada arıcılık da artık babadan görme usullerle yapılamaz, dünyada ki bu gelişmelere ayak uydurmak elzem olmuştur. Bu merkezle birlikte Bayburt başta olmak üzere çevre illerimizde arıcıların sorularına cevap verecek ve bu sorunların çözüleceği modern bir tesis ilimize kazandırılmış oldu. Arıcılığın ilgili konulara bilimsel yaklaşımının yeterli olmayışı, üreticinin bilinçsiz arıcılık yapması hem ülke ekonomisine hemde arı ürünleri tüketicisine büyük zarar vermektedir. Bütün bunlar gözönüne alındığında ilimizde kurulan Arıcılık Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin önemi açıkça görülmektedir. Bayburt Arı Yetiştiricileri Birliği olarak AK Parti Bayburt Milletvekili adayı Sayın Naci Ağbal’a ilimize kazandırdığı bu önemli tesis için teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.