Bakan Bilgin, hemşehrileriyle iftarda bir araya geldi

Bakan Bilgin, hemşehrileriyle iftarda bir araya geldi

ABONE OL
28.04.2022 00:20
Bakan Bilgin, hemşehrileriyle iftarda bir araya geldi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bayburt Portalı – Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilgin, Bayburt Cumhuriyet caddesinde hemşehrileriyle iftarda bir araya geldi.

Bayburt Valiliği tarafından Cumhuriyet caddesinde düzenlenen iftara katılan Bakan Bilgin, burada yaptığı konuşmada, Bayburt ve ülke gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu.

Bayburt’ta bir kürsüde konuşmanın heyecanını hiçbir yerde hissetmediğini söyleyen Prof. Bilgin, Bayburt’un kendisi için dünyanın en güzel şehri olduğunu söyledi.

Bayburt Lisesi’nden mezun olduğunu, üniversiteyi bitirene kadar da ailesinin Bayburt’ta olduğunu belirten Bakan Bilgin, “Şimdi de her sene hiç olmazsa bir defa gelmeye çalışıyorum. Bundan sonra da hep birlikte olacağız. Şunu bilin ki sizin de Ankara’da bir temsilciniz var. Sadece bir bakan değil, bir kardeşiniz, bir dostunuz olarak hangi siyasi görüşten olursanız olun, yardım edebileceğim her konuda benim telefonlarım açık. Sizlerin bir telefon açması yeter. Bayburtlular yürek yüreğe olduğumuzu bilmenizi isterim” dedi.

Bakan Bilgin hemsehrileriyle iftarda bir araya geldi 1 – Bayburt Portalı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bayburt’a selamını getiren ve onu verdiği müjdeleri paylaştığını ifade eden Bakan Bilgin, Kop Tüneli’nin 2023 yılının ilk 3 ayında tamamlanacağını, Bayburt-Gümüşhane Havalimanının ise, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla en geç 2023 şubat ayında hizmete gireceğini belirtti.

Bayburt Belediyesi içme suyu arıtma projesine de değinen Bakan Bilgin, çocukluğunda Çoruh’a yüzmeye gittiğinde kana kana su içtiklerini hatırlatarak, Bayburt’un içme suyu projesinin de Ankara’da takipçisi olacağını ve en kısa sürede bu sorunun ortadan kalkacağını ifade etti.

Bakanlığıyla ilgili devam eden projelere değinen Bakan Bilgin, pandeminin ardından krizi aşmak için çalışmalar yaptıklarını bildirerek, 3600 ek gösterge sorununu bütün kamu personelinde adalet duygusunu ortaya koyacak şekilde çözeceklerini belirtti. Bilgin, Mayıs ayı içerisinde bu konunun meclise geleceğini belirtti.

Emeklileri koruyacaklarını söyleyen Bakan Bilgin, en düşük emekli maaşını 1.500’den 2.500 TL’ye çıkardıklarını hatırlatarak, enflasyon dolayısıyla yeniden düzenlemeler getireceklerini kaydetti.

Ülkenin en önemli probleminin istihdam olduğunu söyleyen Bakan Bilgin, Türkiye’nin mart ayında sanayide yüzde 13 büyüdüğünü ve bunun çok iyi bir gelişme olduğunu söyledi.

Pandemiye rağmen 2021 yılında 1 milyon istihdam sağladıklarını ve bunun artarak devam edeceğini söyleyen Bakan Bilgin, Bakanlık olarak çalışanların 6 ay tüm ihtiyaçlarını, işyerine üç katı kadar çalıştırmak şartıyla sağladıklarını söyledi.

Bakan Bilgin hemsehrileriyle iftarda bir araya geldi 2 – Bayburt Portalı

Üretime katkının devam edeceğini, üniversite mezunlarını içine alan ve üretim sürecini görerek öğrenmelerini sağlayacaklarını ifade eden Bakan Bilgin, Bayburt Üniversitesi öğrencilerinden gelen talep üzerine, tüm Türkiye’de sanayide staj yapmak isteyen öğrencileri destekleyeceklerini ifade etti.

Bakan Bilgin, konuşmasını Kadir Gecesi’nin tüm insanlığa hayırlar getirmesi temennisinde bulunarak sonlandırdı.
Bayburt Valisi Cüneyt Epcim ise, Ramazan’ın Kuran ayı olduğunu, Bayburt’ta Ramazanların Kuran’dan ilham alan bir anlayışla yaşandığını ifade ederek, Anadolu irfanının kalesi bir şehir olan Bayburt’ta, Türk irfanını temsil eden Bakan Vedat Bilgin’le birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Vali Epcim, Bakan Bilgin’in Bayburt’un yatırım planlamalarının hızlı ilerlemesine yapmış olduğu katkıdan dolayı teşekkür etti.

İftarın ardından esnafı da ziyaret eden Bilgin, Ankara’ya gitmek üzere Bayburt’tan ayrıldı.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.