BAL Ligi 14 Eylül’de Başlıyor

BAL Ligi 14 Eylül’de Başlıyor
Yayınlama: 10.09.2014
A+
A-

Belediye Başkanı Mete Memiş, İki yılın ardından Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) Bayburt’u yeniden temsil edecek olan Bayburt Belediyespor’u antrenmanlarında yalnız bırakmıyor.

14 Eylül Pazar günü Karsspor’la ilk maçına Gençosman Stadyumu’nda başlayacak olan Bayburt Belediyespor, yeni sezona yoğun bir şekilde hazırlanıyor. BAL Ligi temsilcimizi antrenmanlarında her fırsatta ziyaret eden Belediye Başkanımız Memiş, sporcularımıza moral vermeyi de ihmal etmiyor.

Takım antrenörü Süleyman Dündar ve sporcularımızla sohbet eden Belediye Başkanımız, BAL Ligi temsilcimiz Belediyespor’un genç ağırlıklı kadroyla yeni sezona başlamasını istedi.

“Takımımız Bayburt’u En Güzel Şekilde Temsil Edecektir”

Yetenekli gençlerimizi spora kazandırmak ve başarılı futbolcuların giderek artması adına gençlere önem verilmesi gerektiğini ifade eden başkanımız Memiş, yaptığı açıklamada “Bu yıl BAL Ligi’nde ilimizi temsil edecek olan Belediyespor’umuzun genç bir kadroyla yarışa katılmasını temenni ediyoruz. Antrenörünümüz ve takım yöneticilerimiz bu anlamda kadrosunu oluşturacaktır. Takımımız lige yabancı değil; nasıl ki iki yıl üst üste BAL Ligi’nde Bayburt’umuz için gayret sarf ettiyse bundan sonra da Bayburt’a yakışır şekilde, Bayburt adına üzerine düşen görevi yerine getirecektir. Bu bakımdan takımımıza sonuna kadar güveniyorum. Bizim burada hedefimiz sadece şampiyonluğa ulaşmak değil, aynı zamanda birlik ve beraberliğimizi sürdürmektir. Çünkü spor dostluğumuzu, kardeşliğimizi, dayanışmamızı artırma adına olursa daha da kıymetli olur” diye konuştu.

“Genç Ağırlıklı Kadroyla Mücadele Edeceğiz”

Takımla ilgili Belediye Başkanımız Memiş’e bilgiler veren antrenör Süleyman Dündar ise, Bayburt Belediyespor’un BAL Ligi’nde ilimizi temsil eden ilk takım olmakla birlikte iki yıllık tecrübelerinin olduğunu belirterek yeni sezona en iyi şekilde hazırlanacaklarını söyledi. Antrenör Dündar, “BAL Ligi’nde tecrübeli birkaç futbolcumuzla birlikte genç arkadaşlarımızı kaynaştırıp genç ağırlıklı bir kadro ile mücadele etmeyi hedefliyoruz.  Bayburtlu gençlere futbolu sevdirmek ve meslek olarak kabul ettirmek adına çalışacağız”  dedi.

Bayburt Belediyespor, BAL Ligi’ndeki İlk Temsilcimiz Olmuştu

1990 yılında kurulan ve amatör ligde birçok kez şampiyonluğu elde eden Bayburt Belediyespor, 2010-2011 futbol sezonunda hayata geçen Bölgesel Amatör Lig (BAL) uygulamasında Bayburt’u ilk temsil eden takım olmuştu. Birinci yılda ligi orta sıralarda tamamlayan Bayburt Belediyespor, sezon sonunda Bayburt Amatör Küme şampiyonu İl Özel İdarespor’la yaptığı baraj maçını kazanarak 2011-2012 futbol sezonunda BAL Ligi’ne devam ederek ikinci yılında da yine ligi orta sıralarda tamamlamıştı. Baraj maçında Bayburt İl Özel İdarespor’la bir kez daha karşı karşıya gelen Bayburt Belediyespor, bu kez rakibine yenilerek BAL Ligi’ne veda etmişti.

Temsilcimiz Belediyespor’un BAL Ligi’nde Maç Fikstürü:

14.09.2014     Bayburt Belediyespor           Karsspor          
21.09.2014     Araklı Karadere           Bayburt Belediyespor          
28.09.2014     Bayburt Belediyespor           Beşikdüzüspor          
12.10.2014     Bayburt Belediyespor           Iğdır Aras          
19.10.2014     Torulspor           Bayburt Belediyespor          
26.10.2014     Bayburt Belediyespor           Çayelispor          
02.11.2014     Görelespor           Bayburt Belediyespor          
09.11.2014     Bayburt Belediyespor           Arhavispor          
16.11.2014     Yomraspor           Bayburt Belediyespor          
23.11.2014     Bayburt Belediyespor           Serhat Ardahan          
30.11.2014     13 Şubat Erzincan GK           Bayburt Belediyespor          
07.12.2014     Bayburt Belediyespor           Ardeşenspor          
14.12.2014     1926 Bulancakspor           Bayburt Belediyespor          
18.01.2015     Karsspor           Bayburt Belediyespor          
25.01.2015     Bayburt Belediyespor           Araklı Karadere          

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.