Başarılı Sporcular Altınla Ödüllendirildi

Başarılı Sporcular Altınla Ödüllendirildi
Yayınlama: 19.07.2014
A+
A-

Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, Türkiye Boks Şampiyonalarında dereceye giren başarılı sporcuları ve antrenörlerini altınla ödüllendirdi.

14-20 Haziran 2014 tarihleri arasında Bolu’da yapılan Üst Minikler Türkiye Ferdi Boks Şampiyonasında birinciliği elde eden Bayram Topal ile Anıl Burak Kadıoğlu, 21-27 Haziran 2014 tarihleri arasında Sakarya’da yapılan Alt Minikler Türkiye Şampiyonasında Türkiye şampiyonu olan Mert Altıparmak ve 6-12 Ocak 2014 tarihleri arasında Mersin’de yapılan Genç Erkekler Türkiye Şampiyonasında Türkiye ikinciliğini elde eden Hakan Çiğdem’i makamında kabul eden Belediye Başkanı Memiş,  her bir sporcuyu 2’şer adet cumhuriyet altını ile ödüllendirirken antrenörler Seyfullah Dumlupınar ve Hakan Paşaoğlu’na da 1’er adet altın hediye etti.

“Bireysel Sporcularımızın Her Zaman Yanında Olacağız”

Başarılı sporcuları tebrik ederek ödüllerini veren Belediye Başkanı Memiş, Bayburt Belediyesi’nin geçmişte olduğu gibi bugün de bireysel sporcuları desteklediğini söyledi. Bundan sonra da bireysel sporcuların her zaman yanında olacağını kaydeden Belediye Başkanı Memiş, “Sporu sadece futbol olmaktan çıkarmak gerekiyor. Futbolun yeri ayrı ama bireysel sporların yeri de gölgede kalmamalı” dedi.

“Sizler Bayburt’umuzu En İyi Şekilde Temsil Edeceksiniz”

Sporcularla her zaman övündüğünü, onların hem şahıslarıyla hem de Bayburtlu olmalarıyla ayrıca gurur duyduğunu dile getiren Belediye Başkanı Memiş, onların hem Bayburtluya yakışır şekilde hem de Müslüman bir Türk’e yakışır şekilde Bayburt’u temsil edeceklerini vurguladı.

Antrenörlere de ayrıca teşekkür eden Belediye Başkanı Memiş, sporculara şu şekilde nasihatlerde bulundu:

“Spor, kavga için yapılmaz. Spor, hem bedensel gücümüzü artırmak hem zihinsel gücümüzü artırmak hem de duygu dünyamızı geliştirmek adına yapılır. Sizler Bayburt’umuzu en iyi şekilde temsil edeceksiniz. Hem Türkiye’mizde hem de dünyada Bayburt’umuzun ismini duyuracaksınız. Bu konuda biz size güveniyoruz. Hocalarımız da sizleri en iyi şekilde yetiştirecekler. Sizlerde kendi gücünüzü unutmayın; kibirli bir şekilde değil de, vakur bir şekilde ilerleyin.

“Sadece Birinciliklerinizle Değil, Ahlakınızla da Gurur Duyacağız”

“Bizler sizlerle her zaman gurur duyacağız. Sadece birinciliklerinizle değil, ahlakınızla da gurur duyacağız. Bu isimleri duymaktan biz fazlasıyla memnun olacağız. Bu arada çok kitap okuyacaksınız,  kültürlü sporcular olacaksınız. Gerekirse üniversite de okuyacaksınız. Ben de Bayburt Belediyesi Başkanı olarak bireysel sporlardaki başarıyı hep destekleyeceğim. Bu bireysel sporları yapan arkadaşlarımızın hep yanında olacağım. Ve bütçemizi de artırmaya gayret edeceğiz, hediyelerimizi mümkün mertebede en yüksek seviyeden vermeye çalışacağız. Size verdiğimiz bu hediyeler bizim için kayıp değil, kazançtır.”

Geçlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Karakaşoğlu’ndan Teşekkür…

Bayburt Geçlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cengiz Karakaşoğlu ise spora vermiş olduğu değer ve sporculara yaptığı katkılardan dolayı Belediye Başkanı Memiş’e teşekkür ederek, “Bayburt sporunun gelişmesi ve ilerlemesi bu gençlerimizin birazda motive ve onure edilmesine bağlıdır. Belediye Başkanı olarak bunu sağladığınız için size çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Tuğra Boks Spor Kulübü Başkanı Halis Paşaoğlu da Belediye Başkanı Memiş’e vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ederek bir çift boks eldiveni hediye etti.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.