Başkan Celil Çalışkan’dan Bodrumspor açıklaması

Başkan Celil Çalışkan’dan Bodrumspor açıklaması
Yayınlama: 24.05.2022
A+
A-

Bayburt Portalı – TFF 2. Lig play-off yarı final müsabakasının rövanşı için Bayburt’a gelen Bodrumspor, maç öncesi ortamı germeye devam ediyor.

Maçı stadyum dışında kazanabilmek için elinden gelen tüm gayreti gösteren Bodrumspor, Bodrum’daki çirkin hareketlerini protesto eden Bayburtlu taraftarlara, Bayburt dışında uzaktan kumanda ile habercilik yapanlar aracılığı ile ‘oteli bastılar’ iftirasını attı.

Bayburt Özel İdarespor Kulüp Başkanı Celil Çalışkan, rakibi baskı altına almak için yapılan hareketlerin çarpıtılarak servis edildiğini söyledi.

Bayburt’un misafirlerine gösterdiği nezaketi Bodrumspor’dan esirgemeyeceğini söyleyen Celil Çalışkan, “Bayburt halkı bugüne kadar gelen her misafirini dostluk ve kardeşlik çerçevesinde ağırlamış ve ağırlamaya devam edecektir. Münferit yaşanan olaylardan koskoca bir şehir ve kulübü mesul tutulamaz, tutulmamalıdır” dedi.

Celil Çalışkan’ın açıklaması şöyle:

Bodrum‘da yapılan muamelenin karşılığını yarın oynayacağımız müsabakada yeşil sahada mücadelemiz ile vereceğiz”

“Basında ve bazı yayın organlarında çıkan asılsız haberlere istinaden açıklama yapma gereği hissettim. Yarın oynayacağımız Bodrumspor A.Ş. müsabakası için şehrimize gelen Bodrum kafilesi, kalmış oldukları otelde (-ki aynı otelde bende ikamet etmekteyim) bazı taraftarlarımız tarafından protesto edilmişlerdir. Münferit bir kaç olay dışında, her ne kadar küfrü ve hakareti tasvip etmiyor olsam da, otel çevresindeki taraftarlar hemen hemen tüm kritik futbol müsabakalarından önce olduğu gibi rakibi baskı altına almak adına kendilerince tepkilerini göstermişlerdir.

Ancak ve ancak kesinlikle basında yazılıp çizildiği gibi, otel basma, fiziksel şiddet, mala zarar gibi faaliyetlerin hiç birisine girişmemişler ve girişmeyeceklerdir. Ne olursa olsun şehrimize misafirimiz olan gelmiş her takıma olduğu gibi, Bodrumspor‘a da aynı şekilde nezaketimizi göstereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Ki gelgelelim dün geceki olayın ardından misafir takımımız bugün hiç bir münferit olay yaşanmadan, olması gerektiği gibi son antrenmanını yapmış ve oteline dönmüştür.

Otelde rakibimizin güvenliğini sağlamakla görevli emniyet mensubu kardeşlerimizi adeta hedef gösterip, hiç bir müdahalede bulunmadılar diyerek suçlamayı emniyet teşkilatımıza ve orada görev yapan memur arkadaşlarımıza hakaret olarak kabul etmekteyim.

Bayburt halkı bugüne kadar gelen her misafirini dostluk ve kardeşlik çerçevesinde ağırlamış ve ağırlamaya devam edecektir. Münferit yaşanan olaylardan koskoca bir şehir ve kulübü mesul tutulamaz, tutulmamalıdır.
Bizlere Bodrum’da yapılan muamelenin karşılığını yarın oynayacağımız müsabakada yeşil sahada mücadelemiz ile vereceğiz. Kimsenin ortamı ve taraftarı gerecek açıklamalarla psikolojik harp ortamı yaratmasına müsaade etmeyeceğimizi ve yalan beyanlarda bulunarak halkı kin ve düşmanlığa teşvik eden bu şahıslarla ilgili de hukuki süreci başlatacağımızı bilgilerinize sunarım.

Bizlere Bodrum’da yapılan muamelenin karşılığını yarın oynayacağımız müsabakada yeşil sahada mücadelemiz ile vereceğiz.”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. Hakan Aydın dedi ki:

    ortamı kimin gerdiği, Bodrumdaki maçta en ufak bir video görüntüsü olmamasına rağmen kimin kime iftira attığı, Bayburt stadında açılan pankarttaki ölüm tehdidi, otele fişek fırlatılarak yakılmaya çalışılması,,,, herkes gördü ne olduğunu. kendi yarattığınız streste boğuldunuz. 2 maçta 6 gol yemeye kılıf bulmaya çalışıyorsunuz ama çok zor. sıkı tutun koltuğu, kayıp gidiyor. :))