Başkan Memiş Çocuklarla Buluştu

Başkan Memiş Çocuklarla Buluştu
Yayınlama: 10.09.2014
A+
A-

Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, yaşları 7 ile 14 arasında değişen 20 çocukla buluştu.

Daha önce mahalle gezileri sırasında Şingah Mahallesi’nde karşılaştığı çocukların talebi üzerine buluşma sözü veren Belediye Başkanı Memiş, onları Şair Zihni Kent Ormanı’nda ağırladı.

Çocuklarla uzun uzun sohbet eden Belediye Başkanı, her birinin hedefini sorarak onlara önemli tavsiyelerde bulundu. Kendisini soru yağmuruna tutan çocuklara samimi cevaplar veren başkan Memiş, onları belediye faaliyetleri hakkında bilgilendirdi. Çocuklara ikramda bulunmayı da ihmal etmeyen Belediye Başkanı, günün anısına onlara Atilla Güler’e ait “Şanlı Kop Dağı Savunması” kitabı ile birlikte birçok değişik türde kitap hediye etti. Çocuklardan özelikle “Şanlı Kop Dağı Savunması” kitabını okumalarını isteyen başkan Memiş, hedeflerine başarılı bir şekilde ulaşabilmeleri için okuma alışkanlığı kazanmaları gerektiğine dikkat çekti.

“Çocuklara Önem Verilmesi Gerektiği Kanaatini Taşıyorum”

Çocuklarla vakit geçirmekten mutlu olduğunu belirten Belediye Başkanı Memiş, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Biz seçim sürecinde gezerken bu kıymetli kardeşlerimizle karşılaştık. Okullarında ziyaret ettiğimizde benden ‘bizimle görüşür müsünüz, okulumuza kitaplık, kütüphane yardımları olur mu?’ gibi talepleri olmuştu. Aynı çocuklarla mahalle gezilerimizde de karşılaştığımızda ‘başkanım seçim sonrası bizimle oturur musunuz, bizimle görüşür müsünüz?’ şeklinde istekleri olmuştu. Bende eğitimci kimliğimle çocuklara önem verilmesi gerektiği kanaatini taşıyorum. Bu anlamda çocuklarla görüşmelere başladık ve inşallah bunu sürdüreceğiz.”

“Çocuklarımızla Yüz Yüze Konuşmak İstedik”

“Bu çocuklarımızın merak ettiği sorulara aracıyla değil de yüz yüze cevap vermek istedik.  Çünkü çocuklarımıza vereceğimiz kıymet, yükleyeceğimiz misyon önemli. Ben inanıyorum ki, bu çocuklarımız geleceğin yöneticileri olacak. Onun için bugünkü vaktimizi çocuklara ayırdık. İnşallah belli periyotlarla ayrı ayrı mahallelerimizdeki çocuklarımızla da bir araya geleceğiz. Hem belediyecilik hizmetlerini hem de çocuklarımızın ileride sahip olmak istedikleri meslekler hakkındaki bilgileri paylaşmak ve meslek seçiminde yardımcı olmak istedik. Bununla beraber hem Bayburt’umuzu hem de Türkiye’mizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza becerebilirsek hem misyon hem de vizyon yüklemek istedim.”

“Marifet İltifata Tabidir”

“Biz biliyoruz ki, marifet iltifata tabidir. Biz çocuklarımıza iltifatı gösterirsek kendilerinin kıymetli olduklarına inanacaklar ve bu inançları da onları gelecekte inşallah daha başarılı kılacaktır. Gelecekte bizleri yönetecek çocuklarımızın yönetmede sosyal bir paylaşımla, sosyal bir adalet duygusuyla ve katılımcı bir yönetimle hem şehrimizi hem de Türkiye’mizi daha ileriye taşıyacaklarını ümit ediyorum.”

Bu buluşmadan oldukça memnun olduklarını belirten çocuklarda bugününü kendilerine ayırdığı için Belediye Başkanı Memiş’e teşekkür ettiler.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.