Başkan Memiş, Muhtarlarla bir araya geldi

Başkan Memiş, Muhtarlarla bir araya geldi
Yayınlama: 07.09.2016
A+
A-

Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, mahalle muhtarları ile iki ayda bir düzenlediği toplantılarını aksatmadan sürdürüyor.

Bayburt Belediyesi toplantı salonunda muhtarlarla bir araya gelen Başkan Memiş, mahalle muhtarlarını tek tek dinleyerek onların şikâyet ve taleplerini bir bir not aldı.

Mahalle istekleri ve ihtiyaçlarının konuşulduğu toplantıda göreve geldiği günden buyana Bayburt’ta hayata geçen çalışmalar ve gerçekleşecek olan projeler hakkında muhtarları bilgilendiren Başkan Memiş, büyük bir emek harcanarak yaklaşık 54 Milyon liraya mal olan alt yapı çalışmalarının tamamlandığı Bayburt’ta yeni projelerin tek tek hayata geçeceğini söyledi.

15 Temmuz Şehitlerimizin Hatırası Bayburt’ta Yaşatılacak

Kent Meydanı ve şehrin değişik noktalarında yapılması planlanan otoparklardan Kaleardı Mahallesi’ne yapılacak olan kent parkına, Tarım Yerleşkesi’nden kalıcı asfalt ve kaldırım çalışmalarına, Çoruh nehri rehabilitasyon projesinden güneş enerjisi santraline kadar bir çok projenin detaylarını muhtarlarla paylaşan Başkan Memiş, son olarak 7,5 milyon lira bütçeyle tamamlan 15 Temmuz Şehitler Parkı’nın hizmete açıldığını belirtti.

Başkan Memiş konuyla ilgili konuşmasında şunları kaydetti:

“Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Yeni Şehir Parkı olarak bilinen alanı yeniden düzenleme yaparak 15 Temmuz Şehitler Parkı olarak vatandaşımızın hizmetine sunmanın sevincini yaşıyoruz.  15 Temmuz Şehitler Parkı bu özelliğinin yanı sıra Bayburt’ta yetişecek yeni neslinde gezip gördüklerinde 15 Temmuz gecesi bu vatandaşlarımızın ne uğruna şehit düştüklerini ve nasıl bir mücadele verdiklerini anlamalarında onlara ışık tutacaktır. Bu vesile ile 15 Temmuz şehitlerimizin şahsında bu vatan için gözlerinin kırpmadan şahadet şerbetini içen tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, acılı ailelerine başsağlığı diliyorum. Gazilerimize ise hayırlı, uzun ve sağlıklı bir ömür vermesini yüce rabbimizden niyaz ediyorum.  Ayrıca böylesine güzel bir parkın Bayburt’umuza kazandırılmasında büyük emekleri olan başta Maliye Bakanımız Sayın Naci Ağbal, Milletvekilimiz Sayın Şahap Kavcıoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e teşekkürlerimi arz ediyorum. Bayburt’umuza tekrar hayırlı uğurlu olsun.”

Kaleardı Kent Parkı Çalışmaları Başladı

İhalesi yapılan projeler arasında Kaleardı Kent Parkı çalışmalarının start aldığını kaydeden Başkan Memiş, projeyle ilgili hazırlanan tanıtım videosunu muhtarlara izletirken verdiği bilgide, “Bayburt’ta sözünü vermiş olduğumuz Kaleardı bölgesindeki 50.000 m² lik alanda yapılacak olan şehir parkının ihalesi yapıldı. Müteahhit 10 gün önce çalışmalarına başladı. Bu park inşallah bu yılsonu itibariyle yüzde 80 oranında tamamlanmış olacak. Bu park Türkiye’nin örnek gösterilecek parklarından biri olacak.  Maliyeti ise 4 milyon 200 bin liradır” diye konuştu.

Konuşmaların ardından mahalle muhtarları tek tek mahallelerinin isteklerini eksikliklerini dile getirirken bir yandan da Belediye Başkanı Mete Memiş’e yapılan birçok hizmet için teşekkür ettiler.

Başkan Memiş Muhtarlarla bir araya geldi

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.