Başkan Pekmezci, SA-Nİ Lezzet Durağı’nı ziyaret etti

Başkan Pekmezci, SA-Nİ Lezzet Durağı’nı ziyaret etti
Yayınlama: 06.10.2020
A+
A-

Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci yöresel ürünler üretimi yapılan Bayburtlu işadamı Kemal Karakaya’ya ait SA-Nİ Lezzet Durağı’nı ziyaret etti.

Kayışkıran Küçük Sanayi Sitesinde bulunan işletmeyi ziyaretinde işletme müdürü Arzu Karakaya tarafından karşılanan Başkan Pekmezci üretimi gerçekleştirilen yöresel ürünleri inceleyerek Karakaya’dan işletme ve ürünler hakkında bilgi aldı.

İncelemelerin ardından işletme sahibi Kemal Karakaya ve Müdür Arzu Karakaya’yı tebrik eden Başkan Hükmü Pekmezci  “Bayburt’un zengin yemek kültürü ile yöresel ürünlerinin tanıtılması adına böyle işletmelere ihtiyaç olduğunu belirterek, kadın istihdamı açısından da önemli işlere imza atıldığını söyledi.

Bayburt’ta yerel halka iş olanağı sağlanmasının önemli olduğunun altını çizen Pekmezci bu tip işletmelere Bayburt olarak destek vermek zorunda olduklarını ifade ederek, “İnşallah hem yerel üretime destek hem de Bayburtlulara iş olanağı sağlayacak bu tip işletmelerin sayısının artmasını temenni ediyoruz.  Bayburt Belediyesi olarak yerel üretime desteğimiz sürecek. “Dedi.

Ziyarette Belediye Başkan Yardımcısı Süreyya Türkmenli de yer aldı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.