Bayburt Ak Gençlik, Zulme Sessiz Kalmadı

Bayburt Ak Gençlik, Zulme Sessiz Kalmadı
Yayınlama: 09.04.2014
A+
A-

Ak Parti Bayburt Gençlik Kolları, Mısır’da 529 kişi hakkında verilen idama cezasını protesto etti. AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanlığı tarafından Türkiye genelinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen protesto eylemi Bayburt’ta Türk Dünyası Parkı’ önünde yapıldı.

Temsili dar ağaçlarının kurulduğu ve boyunlarına ilmek takılmış olarak kefen giymiş gençlerin olduğu Türk Dünyası Parkında 529 adet karanfil dağıtılarak idam cezalarının kaldırılması içinde imza kampanyası başlatıldı.

İmza kampanyasına Belediye Başkanı Mete Memiş, Ak Parti İl Başkanı Hakan Kobal, İl Genel Meclis Üyesi Yusuf Elçi, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Meryem Kılıç, Gençlik Kolları Başkanı Fatih Eraslan ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Gençlik Kolları yöneticisi İbrahim Kaymak yaptığı basın açıklamasında;

Saygıdeğer Kamuoyu,

Mısır’ın seçimle işbaşına gelen tek Cumhurbaşkanı olan Muhammed Mursi, 3 Temmuz 2013’te kanlı bir darbeyle görevden uzaklaştırıldı. Sonrasında yaşanan çatışmalarda binlerce insan hayatını kaybetti. Tüm dünyanın izlemekle yetindiği, adına “darbe” dahi diyemediği bu süreç dünya demokrasi tarihine kara bir leke olarak yazılmıştır.

Bu hafta ise 529 İhvan-ı Müslimin Hareketi taraftarı, yargılandıkları ikinci duruşmada idama mahkûm edildi. Darbe hükümetinin hukuksuz yargısı tarafından tamamen siyasi mülahazalarla verilmiş olan idam kararları Mısır’daki antidemokratik sürecin yeni bir yansıması olarak karşımızda durmaktadır.

Bizler, AK Parti Bayburt Gençlik Kolları olarak  Mısır’ın siyasi hayatında tamir edilmesi güç tahribatlara neden olacak idam kararlarının bir an önce kaldırılmasını ve başta Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi olmak üzere tüm siyasilerin serbest bırakılmasını istiyoruz.

Bu vesileyle, 21’inci yüzyılın utanç vesikası olan başta Suriye, Irak, Doğu Türkistan, Filistin ve Arakan olmak üzere yeryüzündeki tüm vahşetlerin son bulması için de uluslar arası kamuoyunu göreve davet ediyoruz.”

ifadelerine yer verdi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.